Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İskenderun’da Turizm Haftası Coşkusu…

Her yıl 15–22 Nisan
Her yıl 15–22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftasının, 43. Yıl etkinlikleri İskenderun’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.

Yoğun katılımın olduğu törende İskenderun Turizm Derneği, İskenderun Teknik Üniversitesi ve İskenderun Turizm Danışma Bürosu çelenklerinin Ata’nın huzuruna sunulmasının ardından İSTUDER Başkanı Sabahattin Uygun günün önemini belirten konuşma yaptı.

Bu yıl 43.’sünü kutladıkları belirten Başkan Uygun “Turizm Haftası farklı kültürleri birbirine yakınlaştıran, bacasız sanayi olarak ekonomide önemli bir yeri olan, küresel olduğu kadar, ulusal anlamda da bir barış ve uzlaşı projesidir” dedi.

Bölgede sektörün dinamikleri olarak, dayanışma içinde kente sahip çıkmak gerektiğinin altını çizen Başkan Uygun “Hafta boyuncu İskenderun Millet Parkı’nda açılacak stantlar ve çeşitli etkinliklerle Turizm Haftası, şenlik havasında devam edecek. Hafta sonuna kadar halka açık kalacak stantların yanı sıra her gün çeşitli konser ve etkinliklerle kutlamalar şenliğe dönüşecek. Bu arada körfezde Yelkenci gençlerin, havada da Yamaç paraşütçülerinin gösterileri de kutlamalara renk katacak. 16 Nisan Salı günü saat 10.00’da İlçe Halk Kütüphanesinde Kitap sergisi açılacak. Öğleden sonra saat 14.00’te İSTE’nin ev sahipliğinde, dünyanın en iyi otel yazılım firması ‘Hotel Runner’ ın profesyonel ekibi tarafından sunumu gerçekleştirilecek olan ‘Doğu Akdeniz Otelleri Teknoloji ile Dönüşüyor’ Konulu Konferansın adresi İSTE Merkez Kampusu Barbaros Hayrettin Konferans salonu olacak” şeklinde konuştu.

İSTE Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Dr Çağrı Saçlı da, turizmin önemine dikkat çekerek, “Turizm, ülkemiz ekonomisi ve sosyo kültürel yapısı için sadece destekleyici bir unsur olmasının yanı sıra lokomotif bir endüstri konumundadır” diye konuştu.

Halk Eğitim Merkezi folklor ekibinin gösterisi ile devam eden kutlamalar, protokol üyeleri ve katılımcıların İKEM Koleji ve Yükseliş Koleji’nin bando takımı eşliğinde, Ulucami ve Şehit Pamir caddesi güzergâhında yapılan Kortej yürüyüşü ile son buldu. Kortej yürüyüşünde katılan bisikletliler ekibi de oldukça dikkat çekti.