Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SAĞLIKTA ‘GELİŞİM’ ZAMANI

İskenderun’da kurulan ilk özel

İskenderun’da kurulan ilk özel hastane olarak bugüne kadar yüzbinlerce hastaya şifa dağıtan Özel Gelişim Hastanesi 14’ncü kuruluş yılını geride bıraktı. Yeni yaşına ‘Sağlıkta Gelişim, Gelişim’de Değişim Zamanı’ sloganıyla giren hastane sağlık yatırımlarının yanısıra, markalaşma yolunda da önemli atılımlar gerçekleştirdi. Sağlık Bakanlığı’ndan onayı alınan yeni yatırımla 2020 yılı sonuna kadar 206 olan yatak kapasitesini 300’e çıkarmak için altyapı çalışmalarını tamamlayan hastane, 3. Basamak sağlık hizmeti ile sağlıkta ‘Gelişim’de öncü olmayı hedefliyor.

Hastanenin kuruluşundan günümüze geldiği noktayı, gelişim ve değişimi basın mensuplarıyla paylaşan İskenderun Gelişim Hastanesi Koordinatörü Ozan Yaşar ve Başhekim Ömer Caymaz, başarının ekip işi olduğuna vurgu yaparak, hem Gelişim Ailesine, hem de kendilerine güvenen ve tercih eden vatandaşlara ayrı ayrı teşekkür etti.

Sağlığınızı Önemsiyoruz…

15 Mart 2005 yılında kurulan hastanenin, ilk günkü heyecanla büyüyerek yoluna devam ettiğini belirten İskenderun Gelişim Hastanesi Koordinatörü Ozan Yaşar, “Toplam 17 bin metre kare kapalı alan ve 206 yatak kapasitesine sahip hastanemizde; yılda ortalama 10 bin ameliyat, 300 bin poliklinik hizmeti ve 20 bin yatan hasta karşılayarak, 7/24 kesintisiz sağlık hizmeti sunmanın gururunu yaşıyoruz.‘Sağlıkta Gelişim Zamanı’ sloganıyla, ileri teknoloji ve deneyimli uzman kadromuzla birlikte, 14 yıldan bu yana uluslararası standartlarda hizmet sunarak, sağlık sektöründe önemli gelişmelere ve yeniliklere imza atmaya devam ediyoruz.58’ i hekim, 629 personelle sağlık alanında gelişmeye devam ederken; vatandaşlarımızın şehir dışına gitmelerine gerek kalmadan, bize güvenmeleri ve bizi tercih etmeleri, en büyük gurur kaynağımız olmuştur. İskenderun Gelişim Hastanesi Ailesi olarak; hastalarımıza en iyi tanı ve tedavi hizmetlerini sunmak, yaşam kalitelerini yükseltmek, hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini arttırmak, bizim için çok değerlidir.Onkoloji Merkezi, Obezite Merkezi, Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi gibi özellikli birimleriyle sağlık sektöründe ulusal düzeyde hizmet veren hastanemiz; Şubat 2017’den bu yana, Başkent Üniversitesi ile Radyoterapi konusundaki işbirliğinin ardından, modern ışın tedavisi uygulamalarına devam etmektedir. Büyük bir öneme sahip Onkoloji Merkezimiz; teknolojik alt yapısı, uzman ve deneyimli kadrosuyla, bölgenin ihtiyacına tam olarak cevap verecek konumdadır” dedi.

‘İleri Teknolojiyle Donatılmış 7 Ameliyathane’

Çağın en büyük sorunlarından biri olan obeziteyle mücadele kapsamında, ‘Obezite Cerrahisi Merkezi’nin de hastane bünyesinde kurulduğunu dile getiren Yaşar, “Merkezimizin ameliyathanesinde kullanılan üst düzey Full HD Laparoskopik Sistemle; alanında uzman hekim, diyetisyen, psikoloğun yer aldığı ekibimizle, kaliteden ödün vermeden sağlık hizmeti sunmaya gayret ediyoruz.  Bölgemizde şuana kadar 130 obezite ameliyatını gerçekleştirmiş bulunmaktayız.  2012 yılında kurulmuş olan ve ulusal düzeyde başarılar sağladığımız Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezimizde, uzman ve akademik kariyere sahip hekimlerin ulusal çapta gerçekleştirdiği operasyonlarla, unvanımızı üst noktalara taşımaya devam ediyoruz. 8 Mart 2012 yılında kurulan Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezimizin gelişmiş teknolojilerle donatılmış KVC ameliyathanesinde, yaklaşık 3317 ameliyat başarıyla gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Radyoloji Ünitemize dâhil ettiğimiz ve Türkiye’de sayılı hastanelerde bulunan 384 Kesitli Bilgisayarlı Tomografi (BT) cihazıyla, ‘Sanal Anjiyo’ hizmeti sunulmaya başlanmıştır. 2013 yılından bu yana da anjiyo laboratuarımızda yaklaşık 12 bin anjiyo uygulaması gerçekleştirilmiştir. Hastalarımıza en iyi tanı ve tedavi hizmeti sunarak, yaşam kalitelerini yükseltmek, bizim için her şeyin üzerindedir. Her türlü görüntüleme, teşhis, tedavi ve cerrahi operasyon imkânı sunduğumuz hastanemizde; kendi alanında isim yapmış önemli hocalarımızı bünyemize katmaya devam ederek, hasta odaklı hizmetlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. İleri teknolojiyle donatılmış 7 adet yeni ameliyathaneyi, sene sonuna kadar hizmete sunmayı planlıyor, yatırımlarımıza ara vermeden yolumuza devam ediyoruz. Yine, Sağlık Bakanlığı’ndan onayı alınmış olan 83 adet yatak kapasitesini bünyemize dâhil ederek, bu sayıyı 300’e tamamlamayı planlıyoruz.

2020 yılı sonuna kadar, Üniversite Hastaneleri gibi 3. Basamak düzeyde vereceğimiz hizmetlerle, ‘Gelişimde Öncü’ olmaya devam edeceğiz” diye açıklamada bulundu.