Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÖNTÜRK: HATAY’DA 1 NİSAN’DA YENİ BİR SAYFA AÇACAĞIZ

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, Orkun Yazgan’ın sunduğu TGRT Haber kanalında katıldığı canlı yayında Hatay’ı ayağa kaldıracak projelerini açıkladı.

Hayata geçirecekleri projeler ile Hatay’ın yanı sıra tüm vatandaşları da ayağa kaldıracaklarını kaydeden Öntürk, konut, tesis, destekler ile ilgili çok sayıda müjde verdi.

1 Nisan’da Hatay’da yeni bir sayfa açacaklarını belirten Öntürk, Hatay’ın 50 yılını planladıklarını da ifadelerine ekledi.

3 BİN KONUTU SALI GÜNÜ TESLİM EDECEĞİZ

TOKİ’nin Hatay’da konutları hızla tamamladığını kaydeden Öntürk, 3 bin konutu da Salı günü teslim edeceklerini açıkladı.

Öntürk açıklamasında; “TOKİ her gelir grubuna göre konut üretiyor. Biz de Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak imar şirketini harekete geçirerek konut üreteceğiz. Üretilen konutlar yükseldikçe vatandaşlarımız da başvuru yaparak devletin kendilerine konut yapmalarını istiyor. 7 bin konutun kurası Cumhurbaşkanımızın ziyaretinde çekilmişti. Salı günü de yine 3 bin konutumuzun kurasını çekerek teslim edeceğiz. Önümüzde en önemli problem olarak altyapı ve su var. HATSU bu işi beceremedi. Hatay’da su hükümetimiz marifetiyle veriliyor” ifadelerine yer verdi.

 

HATAY’DA ULAŞIMI YAPILANDIRACAĞIZ

Hatay’ın en temel problemlerinden birinin ulaşım olduğunun altını çizen Öntürk; “Ulaşım Hatay’ımızın en temel problemlerinden. Honda Kavşağı trafiğini çözmek için Belen’den ovaya alternatif yol yapacağız. Havaalanı kavşağından bağlanacak ışıksız ve çok şeritli yol ile bu kavşaktaki trafik sorununu çözeceğiz. Havaalanında da pist kırılmıştı. İhalesi yapıldı. Biz de HBB olarak üzerimize düşen yol çalışmalarını yapacağız. Arsuz-Samandağ yolunu tamamlayacağız. Kent merkezinin dışında bir otogar yapacağız” dedi.

TURİZM POTANSİYELİMİZİ DEĞERLENDİRECEĞİZ

Bacasız sanayi de denilen turizm ile Hatay’ın potansiyelini harekete geçireceklerini kaydeden Öntürk; “Hatay’ımızda yüzlerce kilometrelik sahil adeta mezbelelik haline dönmüş durumda. Gastronomi turizmini harekete geçireceğiz. Asi Nehri’nin doğu yakasını açık hava müzesi haline getireceğiz. Kurtuluş Caddesi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından yapılıyor. Saray Caddesi’ndeki tarihi eserler aslına uygun şekilde yeniden yapılıyor. Kentimiz tarımsal ürün çeşitliliği ve toprak verimliliği olarak üst seviyede. Yılda 3 ürün alınabilen topraklarımızda üretilen meyve, sebze başta olmak üzere ürünlerin satılacağı hal yok. Sebze halimizi yapıp etrafını soğuk hava depoları ile donatacağız ve yaş meyve sebze ihracatında Hatay’ı yeniden söz sahibi yapacağız” ifadelerine yer verdi.

HATAYLILAR 31 MART’I BEKLİYOR

Öntürk, projelerle ilgili açıklamasında ise; “Hataylı Hatay’ını seviyor. Önceki seçimde seçmen sayımız 1 Milyon 66 bindi. Şu an 1 Milyon 78 bin. Hataylıları dışarıda ikamet ediyor, ama oyunu memleketinde kullanıyor. Biz de inşallah Hatay’ımızı hemşehrilerimize yakışır bir hale getireceğiz. Kırsal mahallelerimize köy meydanları yapacağız. Kadınların sosyalleşerek üretim yapabilecekleri alanlar inşa edeceğiz. Deprem şehitlerimizin ailelerine ev hediye ederek okuyan çocukların okul masraflarını karşılayacağız. Üniversiteyi kazanan öğrencilerimizin ilk biletlerini alacağız. Evlenenlere, çocuk sahibi olanlara hediyelerimiz olacak. Projelerimiz ile Hatay’ımızın 50 yılını planladık. İnşallah 1 Nisan itibariyle Hatay’da yeni bir sayfa açacağız” ifadelerini kullandı.

Öntürk, son olarak tüm vatandaşlara Cumhur İttifakı kadrolarına destek olmaları çağrısında bulundu.