BAŞKAN YAVUZ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA HAFTA SONU EKSTRA MESAİ YAPTI

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu ekstra mesai yaptı.

Koronavirüsün Hatay’da % 125 artış göstermesi ile birlikte tedbir çalışmalarını üst seviyelere çıkartan Başkan YAVUZ, Temizlik işleri, Zabıta müdürlüğü ve Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğü ekiplerine verdiği özel talimatlarla Kanatlı Caddesi, Barbaros mahallesi ve ilçe genelinde deterjanlı su ile yıkama, motorlu araçla dezenfekte çalışmaları yaptırdı.

BAŞKAN YAVUZ YAPILAN ÇALIŞMALARIN TAMAMINDA İŞİN BAŞINDA BULUNDU

Yapılan çalışmaların bizzat başında duran Başkan YAVUZ burada basına yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Dünyadaki korona illeti son zamanlarda Hatay’da kötü bir şekilde etkiledi. Cenazelerimiz, hastalarımız karantina altında olan insan sayılarımız gün geçtikçe artarak devam ediyor.

Ben Kovid-19’u atlatan biri olarak bir değil iki maske takıyorum. Bunu yaşayanlar bilir ne olur kurallara riayet edelim.

Hatay’da ve Kırıkhan’da artan sayılara bir takım tedbirler almak anlamında sokağa çıkma yasağını da fırsat bilerek cadde ve sokakları hijyen bir şekilde temizliyoruz. Buradaki çalışmaların ardından mahalle aralarında da holderle dezenfekten çalışmamız devam edecek.

Günlük bizim 3-5 cenazemiz oluyor, sayılarla ifade edilemeyecek kadar koronavirüse yakalanan vatandaşlarımız var, yüksek sayılarda karantinaya alınan vatandaşlarımız var şu an 3 binin üstünde karantina altına alınan hemşerilerimiz var.

İşimiz olmadığı müddetçe evimizden çıkmayalım biraz sabredelim yaklaşık 1 ay sonra aşılarla birlikte bu illeti hep beraber yeneceğimize inanıyorum.” Dedi.