Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YELOĞLU; “VATANDAŞLARIMIZLA DEVAMLI BİR VE BERABER OLACAĞIZ”

AK Parti Hatay İl

Yeloğlu; “Vatandaşlarımızla devamlı bir ve beraber olacağız”

AK Parti Hatay İl teşkilatının yönetim kurulu toplantısı Mehmet Yeloğlu Başkanlığında gerçekleştirildi.

Parti binası toplantı salonunda düzenlenen programa, “AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, AK Parti Kadın Kolları Hatay İl Başkanı Sara Gök, AK Parti Gençlik Kolları Hatay İl Başkanı Şaban Kurt, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, AK Parti Reyhanlı İlçe Başkanı Mehmet Yumuşak ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

BİZE LAZIM OLAN BİRLİK VE BERABERLİKTİR

Yeni dönemin hayırlı uğurlu olması dilekleri ile konuşmasına başlayan AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman; “İl başkanımızın şahsında bu göreve seçilen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Bize lazım olan birlik ve beraberliktir. Bizler eğer Allah izin verirse Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ve liderliğinde bir ve beraber olarak burada Cumhurbaşkanımızın temsilcisi il başkanımızın emrinde bir ve beraber olarak milletvekillerimizle, ilçe başkanlarımızla, belediye başkanlarımızla bir uyum ve ahenk içerisinde çalıştığımızda Allah’ın izniyle hiçbir zaman rakibimiz yoktur.  AK Parti’nin tek rakibi yine AK Parti’dir. Türkiye’nin sosyolojisi asla AK Parti dışında Cumhuriyet Halk Partisi veya başka bir partiye iktidar olma imkânı tanımamaktadır. Biz kendimiz istemedikten sonra bu iktidarı kaybetmeyiz. Onun içinde burada birlik ve beraberlik içerisinde çalışmamız lazım. Bu gün bizi bu toplantıya çağıran il başkanımız Mehmet Yeloğlu beye teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bizler çok mutlu olduk. Diğer vekillerimizin de katılımıyla bu toplantıları arttıracağız. Yeni dönemde Türkiye’yi inşallah 2023’e taşımak için bir ve beraberiz. Hayali olmayanın hedefi olmaz. Bizim Hatay’a dair, Türkiye’ye dair, coğrafyaya dair ve ümmete dair hedeflerimiz var. Bu hayallerimizin de esasını “insanı yaşat ki devlet yaşasın” prensibi oluşturmaktadır. Çok çalışmamız lazım. Sloganımızda olduğu gibi durmak yok yola devam, durmak yok çalışmaya devam diyorum.” Dedi.

HALK BİZİ SEVİYOR

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi yaptığı konuşmasında; “Yönetimde bulunan siz değerli kardeşlerimizin yeni görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Hep beraber partimize sahip çıkmak zorundayız. Özellikle son zamanlardaki gevşemeyi üzerimizden atmamız gerekiyor. Rehaveti bırakarak, halkın içerisinde girelim. Biraz mücadele edelim. Gerçekten Halk bizi seviyor. Yeter ki halkımızla iç içe olalım. Her şeyi inşallah çözeceğiz. Sıkıntılarımız var ama aşılamaz değil. Hep birlikte birlik ve beraberlik içerisinde olursak ve halkın içerisine girersek tüm sorunları çözeceğimize inanıyorum. Hep birlikte vatandaşımızın iyi gününde de kötü gününde de bulunmaya çalışalım. Sizler artık AK Partiyi temsil ediyorsunuz, bizler gibi. Onun için üzerinizde önemli bir yük var. Bu yükü birlikte kaldıracağımıza inanıyorum. Sizlere yeni görevlerinizde başarılar diliyorum.” Diye konuştu.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ DAİM OLSUN

AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik ise, “Partimizin kurulduğu günden bugünde 2001-2002 yılından bu günlere kadar beraber yol yürüdüğümüz öyle ya da böyle yollarımızın kesiştiği birçok abimiz ile, birçok kardeşimle şu an bu salonda beraberiz. İl başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Gerçekten büyük bir vebal ve büyük bir sorumluluk hepimizin omuzlarındadır. Bu çıkmış olduğunuz yolda hayırlı hizmetle yapmayı nasip etsin. Bizler sizlerin her zaman yanınızdayız. Beş milletvekilimiz, il başkanımız ilçe başkanlarımız sizlerden gelen taleplerin her türlü arkasında durmayı inşallah oldurmak için elimizden gelen çabayı göstereceğimizden hiç birinizin şüphesi olmasın inşallah.” İfadelerini kullandı.

YENİ KURULACAK PARTİ TÜRKİYE’DE HANGİ BOŞLUĞU DOLDURACAK

AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu da toplantıda yaptığı konuşmasında; “Yeni parti çalışmaları var ve deniliyor. Acaba bu parti Türkiye’de hangi boşluğu dolduracak? Milliyetçi kanadını mı? Muhafazakâr kanadını mı? Sosyal demokrat kanadını mı? Ben bunun cevabını bulamıyorum. Olsa olsa Cumhuriyet Hak Partisini bir yandan İyi Parti destekledi, bir yandan Saadet Parti destekledi ve son olarak HDP destekledi. Enteresandır İyi Parti ile HDP aynı yeri destekliyor. Bir de FETÖ destekledi. Bu desteklere rağmen oyumuzu biz yine yüksek aldık. Halk bize güveniyor ve inanıyor. Yeni kurulacak partide Abdullah Gül, Hüseyin Çelik, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan isimleri geçiyor. Bu insanlara makam verildi, makamları ellerinde alınınca küsüp intikam hırsıyla davranan arkadaşlar. Bu işin de bir de perde gerisi var. Bu işi yalama oldu. Vatandaşlar da bunu görecekler. Ak Deniz İl Başkanları toplantısı Ankara’da oldu ve bizlerde katıldık. Ardından genişletilmiş il başkanları toplantısına da katıldık. İstanbul seçimleriyle ilgili Cumhurbaşkanımızdan teşekkür aldık.” Diye konuştu.

BİZLER VATANDAŞLARIMIZLA BİR VE BERABER OLACAĞIZ

İstanbul seçimleri ile ilgili de konuşan Başkan Yeloğlu; “İstanbul seçimlerinin bir şer gibi görünse de bir hayra vesile olacağına inanıyorum. İstanbul seçimlerini elimizi başımızın arasına alıp düşündüğümüz zaman neden böyle oldu? Neler yapıldı?  Teşkilatlarımızın davranışları çok önemlidir. Gerçekten de biz İstanbul seçimlerinde teşkilatlarımızın davranışları çok yakınen nasıl etkili olduğunu gördük. Burada saklamamıza, kafamızı kuma gömmemize gerek yok. Teşkilatlardan dolayı sıkıntılar bizlere dile getirildi. İnsana tevazu yakışır. Ben inanıyorum ki bütün teşkilatlar orana kendilerine büyük bir ders çıkarmıştır. Biz de bir teşkilat olduğumuz biz için bizlerde çıkarmalıyız. İnşallah İstanbul’un düştüğü hatalara biz düşmeyeceğiz. Bizler vatandaşlarımızla devamlı bir ve beraber olacağız. Onların iyi ve kötü gününde birlikte olacağız. Halk bizi seviyor. Yerel seçimlerin ardından bir algı operasyonu yapıldı. Ankara, İstanbul kaybedildi. Belki burada istediğimiz başarıyı ilde edemedik ama çok şükür ki başarısız da değiliz. Cumhur İttifakı’ndan 51 puanlık oy alındı. Bizim payımıza düşen sadece AK Parti’nin oy oranı yüzde 44’tür. Bu oran bizim parti olarak girdiğimiz on beş tane seçimde derece olarak en iyi durumda. Demek ki kötü değiliz. Yüzde bir, ikilik bir oy oranımızda azalma olmuş. Bizim kazandığımız belediyeler, muhalefetin kazandığı belediyelerin yine kat kat önünde, yani fazlası yine bizde. Eksiklerimizin ne olduğunu iyi biliyoruz.” dedi.

AK Parti yönetim toplantısı yapılan konuşmaların ardından gündem maddelerinin görüşülmesiyle son buldu.