BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL ÖĞRETMENLERE KARANFİL DAĞITTI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçedeki okulları ziyaret ederek,  öğretmenlere karanfil dağıttı.

Başkan Seyfi Dingil, Azganlık’ta OSB ilk Okulu, Azganlık Organize Sanayi Orta Okulunu, İskenderun Özel Eğitim İlk Okulu, Orta Okulu ve Meslek Okulunu ziyaret ederek öğretmenlere karanfil takdim etti.

Öğretmenlik mesleğinin çok kutsal bir meslek olduğunu vurgulayan Başkan Seyfi Dingil,“Türlü zorluklarla rağmen kar kış demeden yılmadan bir ideali uğruna başkalarının derdini dert edinen,  gücünü sevgiden alan hiçbir maddi karşılık beklemeden öğrencilere doğruyu, güzeli aşılayan bunları yaparken de sabır ve özverili ile yetiştiren kutsal bir meslektir öğretmenlik” ifadelerini kullandı.

ÖĞRETMENLİK SAYGIN BİR MESLEKTİR

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözünü kendilerine rehber edindiklerini de vurgulayan Başkan Seyfi Dingil,“Türkiye Cumhuriyeti’nin ve milletin bağımsızlığını sonsuza kadar savunacak ve yaşatacak genç nesiller yetiştirmek için her türlü fedakârlıkta bulunandır, öğretmen. Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. İdealini ve heyecanını daima taze tutan, kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde ülkemiz, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir.”  şeklinde konuştu.

Öğretmen ise gerçekleşen ziyaretten dolayı Başkan Seyfi Dingil’e teşekkür ettiler.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>