MUHAMMED MURSİ İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Mısır’ın demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan ve askeri darbe ile iktidardan uzaklaştırılmasının ardından yargılandığı mahkemede hayatını kaybeden Muhammed Mursi için Müftülüğün düzenlediği programla gıyabi cenaze namazı kılındı. İskenderun Kaptan Mehmet paşa Camiinde öğle namazının ardından gıyabi cenaze namazı kılındı.

Mursi için cenaze namazı kıldıran İskenderun İlçe Müftüsü Osman Şekerci, namaz sonrası zulme karşı hayatını kaybedenler için dua ettirdi.

Medeniyet vakfı adına konuşan İdris Gökalp, Mısır’ın ilk ve tek meşru cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi, kendisine yapılan sistematik işkence ve ihmallerin arından şehit edilmiştir diyerek şöyle devam etti:

“ Mısır’ın cumhurbaşkanı Mursi’nin şehadet haberi tüm dünya ya büyük bir neşeyle bildiren cuntanın dikkatlerden kaçırmaya çalıştığı gerçekler, cinayet arında daha net ortaya çıkmıştır. Şehit Mursi Yıllardır Böbrek, Karaciğer ve şeker hastalıklarından mustarip olduğu hadde tedavileri keyfi olarak engellenmiş olumsuz hapishane koşullarında durumunun kötüleşmesi beklenmiştir.” dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>