Başkan Güven ‘Bilim Fuarı’ na Katıldı

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

 Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Arpagedik Ortaokulu’nun düzenlediği, TÜBİTAK tarafından desteklenen, “Bilim Fuarı’na” katıldı.
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Arpagedik Ortaokulu öğrencilerinin TÜBİTAK desteği ile gerçekleştirdikleri “Bilim Fuarı” açılışını, Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez ile birlikte gerçekleştirdi.
Bilimin öneminden bahseden Başkan Güven, “ Bilim bizim için olmazsa olmazlardan bir tanesidir. İnsanoğlunun var olması için bilim ile birlikte, yeni teknoloji, yeni yaşam alanları ve insanların rahatına olacak şeyler bilimle birlikte olacaktır. Bilim aynı zamanda insanların daha çok bilinçli olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle, bu tip fuarların açılması çok önemlidir. Öncülük eden öğretmenlerimize, milli eğitim müdürlüğümüze ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum,” dedi. Öğrencilerin yapmış olduğu bilimsel çalışmaları yakından inceleyen Başkan Asaf Güven, ilçe genelindeki okullarda, böyle yetenekli ve bilime önem veren öğrenciler olduğu için mutlu olduklarını ifade etti. Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Fuar alanını gezdikten sonra Arsuz’da düzenlenen Ortaokullar Arası Resim Yarışmasında birinci olan öğrenciye madalyasını takdim etti.
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>