Şahutoğlu STK Ziyaretlerini Sürdürüyor

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Günün ilk ziyaretini Özçelik İş Sendikası İskenderun Şubesine gerçekleştiren Şahutoğlu, Sendika Şube Başkanı Mehmet Güngör, yönetimi ve üyeler tarafından samimi bir şekilde karşılandı.

İskenderun’u yönetmenin bir sevda işi olduğunu vurgulayan Şahutoğlu; “İskenderun Türkiye’mizin en önemli yerleşim yerlerinden bir tanesi, çok stratejik bir konuma sahip. Onun da ötesinde sosyal bileşenler olarak da kozmopolit bir kent. Türkiye’nin bütün mozaikleri burada huzur içerisinde, kardeşçe, bir medeniyet kendine yakışır bir iklimde yaşıyor. Bu bizim için bir gurur kaynağı. Hatay Türkiye’ye model oluşturmuş bir şehir. Bizim yerel yönetimdeki en büyük hedefimiz ve projemiz bu huzurlu ortamı, çok daha güçlü, çok daha sağlıklı, çok daha sağlam bir şekilde korumak ve ileriye dönük bu şekilde taşınmasının önünü açmaktır” dedi.

Yerel yönetimlerin insanın doğumundan ölümüne kadar ki bütün yaşamsal evrelerini ilgilendiren hizmet alanlarını içerdiğini kaydeden Şahutoğlu; “Bu hizmet alanları içerisinde elbette ki yol yapmak, kaldırım yapmak, birçok sosyal tesisin altına imza atmak önemli ama kentin barışına ve huzuruna katkı sağlayacak projelerin de öncülüğünü yapmak bence böyle stratejik bir şehirde yaşayan insanlarımız için en önemli kriterlerden bir tanesi. Bizim buna ivedilikle, şiddetle ihtiyacımız var. Bizim başka vatanımız yok, başka bayrağımız yok. Biz bir arada birlik, beraberlik içerisinde, kardeşçe yaşayacağız. Birbirimizi olduğu gibi kabul edeceğiz ve birbirimize saygı duyacağız. İşte bunun adı huzurdur. Huzur bizim en büyük projemizdir.

CHP Adayı Şahutoğlu Mimarlar Odası İskenderun Temsilcilik Başkanı Koray Tanın ve yönetimi, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Murat Durukan ve yönetimi, Sosyal Haklar Derneği Başkanı Bülent Akbay ve yönetimi ile de bir araya gelerek hem projelerini anlattı, hem de üyelerin talep ve önerilerini dinledi.

Sosyal Haklar Derneği ziyaretinde Başkan Akbay, Şahutoğlu’na sosyal haklarla ilgili ülkemizin durumunu ortaya koyan bir dosya sundu ve ‘Aynı Göğün Altında’ başlıklı içerisinde Soysal Haklar Derneğinin 2018 yazında Soma ve Aladağ’da düzenlediği yaz okullarına katılan çocukların çizimlerinin yer aldığı 2019 ajandasını hediye etti.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>