Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Doğan Yetimler İle İftar Yaptı

Hatay Valisi Sayın Rahmi

Hatay Valisi Sayın Rahmi Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan hanımefendi ile birlikte Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Yetim Vakfı ev sahipliğinde Reyhanlı ilçemizdeki İHH Eğitim Köyü’nde, Suriyeli yetim çocuklar ve aileleri için düzenlenen iftar programına iştirak ettiler.

20 Mayıs 2019 Pazartesi günü akşam saatlerinde İHH tarafından 2017 yılından bu yana hizmet verilen Reyhanlı Eğitim Köyü bahçesindeki iftar programı Çocuklar tarafından hazırlanan Suriye yöresel halk oyunu gösterisi ile başladı. Eğitim Köyünde kalan ve Kur’an-ı Kerim okuma yarışmalarında dereceye giren Suriyeli öğrencinin Kur’an tilaveti ve duaların edildiği etkinlikte, eğitim merkezinde yapılan el yapımı ürünler sergilendi.

Yetim Vakfı Başkanı Mehmet Gülsatar yaptığı konuşmasında “Bugün Dünya Yetimler Günü biz de böyle anlamlı bir günde Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası ve Eğitim Vakfı ev sahipliğinde bir araya geldik. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi

Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu ise “Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası ile Yetim Vakfı’nın düzenlemiş olduğu iftar yemeğine katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.Bu coğrafyada yaşamak bizim kaderimiz. İHH, 2011 yılından sonra yaşanan süreçte Suriyeli öksüz ve yetim kalan çocuklarımız için kimsesizlere kimse olma noktasındaki çalışmalarından dolayı ben özellikle teşekkür ediyorum. Bir STK olarak her zaman yanlarındayız. “ dedi

Hatay Valisi Rahmi Doğan iftar öncesinde yaptığı konuşmada, Eğitim Köyünü daha önce de ziyaret ettiğini ve buradan çok etkilendiğini söyledi. Programı düzenleyenlere teşekkür eden Vali Doğan, ” Bu coğrafya gerçekten de kaderimiz. Birlikte yaşamak istek ve arzumuz, birlikte var olma arzumuz hepimizin kaderiymiş. Suriye’de 2011 yılında başlayan bu süreçte gelinen nokta bizlere neleri nasıl görmemiz gerektiğini, nelerden nasıl dersler almamız gerektiğini bir kez daha önümüze koymuştur. Bugün hala İdlib’de insanların üzerine bombalar düşerken burada birileri kimsesiz kalmış yetim çocukları sahiplenerek onlara ev olmak, aile olmak için gayret göstermekte. Ben bundan dolayı hem İHH’ya hem de Yetim Vakfı’na şükranlarımı sunuyorum. Burada böyle bir tesis kurmak ve çocuklarımızın iyi şartlarda yaşayarak geleceğe iyi bir şekilde hazırlanabilmesi için yatırım yapılmış. Bu konuda çaba sarf etmiş katkı vermiş olan herkese teşekkür ediyorum. Biz de burada çocuklarımızın yanında olmak için, onlarla birlikte iftar yapmak için eşimle birlikte geldik. Bundan duyduğum hazzı da dile getirmek isterim. Türkiye Cumhuriyeti devleti 2011 yılında başlayan bu süreçte Suriyeli kardeşlerimizin yanında yer aldı. Mağdurun ve mazlumun yanında oldu. Ecdattan beri bu böyle olmuş. Gönül coğrafyamızda yaşayan insanlarla hem hal olmuşuz, onlarla birlikte olmuşuz, ekmeğimizi onlarla paylaşmışız. Bu bizim milletimizin ferasetidir. Gönül zenginliğidir ve bunun içinde yüce Türk milletine şükranlarımızı sunuyoruz. Gönül ister ki bir an önce bu kriz sona ersin ve insanlar yurtlarına, evlerine dönerek huzur içinde yaşamalarını sürdürsünler. Bu kriz bitene kadar bu millet de, devlet de, bu mağdurlarla, bu yetimlerle birlikte olacaktır. Bu vesileyle hem İHH’yı hem de Yetim Vakfı’nı tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından yaklaşık bin kişi birlikte iftar duasının ardından orucunu açtı.

Programa Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Hanımefendi Doğan’ın yanı sıra Cilvegözü Mülki İdare Amiri Salih Altun, Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu ve Hanımefendi Çobanoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Atilla Akgün, Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu ve Hanımefendi Hacıoğlu, Yetim Vakfı Başkanı Mehmet Gülsatar, Reyhanlı ilçemizdeki Mahalle muhtarları, STK temsilcileri, İlçe kurum temsilcileri de katıldı.

Kamuoyuna saygı ile duyurulu