Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Doğan, Şehit Yakınları ve Gazilerle İftarda Buluştu

Hatay Valisi Sayın Rahmi

Hatay Valisi Sayın Rahmi Doğan, Hatay Valiliği ev sahipliğinde İskenderun ilçemizde düzenlenen Şehit Yakınları ve Gaziler ile iftar programında şehit yakınları ve gazilerimiz ile bir araya geldi.

14 Mayıs 2019 Salı günü saat 19.40’da düzenlenen ve ülkemizin bütünlüğü, milletimizin huzuru için en büyük fedakarlığı yaparak canlarını feda eden şehitlerimizin yakınları ve saygı değer gazilerimiz ile birlikte İskenderun İlçemizde Ramada Otel’de iftar programında bir araya geldi

İftar programı Dumlupınar Cami İmamı Emin Güven’nin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezanla oruçlar açılarak hep birlikte iftar edildi. İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından yapılan yemek duasının ardından Vali Doğan kısa bir konuşma yaptı.

Vali Doğan   “Bugün bizlerle birlikte olup, iftarınızı bizlerle birlikte açtığınız için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Ramazan-ı Şerif’in memleketimize, milletimize, devletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu mübarek günün feyzi ile birlikte memleketimizin gelişmesi, yurdumuzun büyümesi, devletimizin güçlenmesi için elbirliği ile ciddi gayretler sarf ediyoruz. Hükümetimizin de çok ciddi çalışmaları ve yatırımları devam etmekte. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne birileri diz çöktürmek istiyor. Buna karşın Türkiye Cumhuriyeti buradan daha da güçlenerek çıkmakta ve milletine hizmet yolunda hızlı adımlarla devam etmektedir. Bugün şehit yakınları ve gazilerimiz ile birlikte iftar yapıyoruz. Bu iftara sponsor olan Tosyalı ailesine teşekkür ediyorum. Her zaman hayır işleri için koşan ne zaman bir derde kalan olsa yardım eden Tosyalı ailesine şükranlarımı sunuyorum. Ben tekrardan teşrifleriniz için teşekkür ediyorum.”  dedi

Programa Vali Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan Hanımefendi’nin yanı sıra 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç ve Hanımefendi Kılınç, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe ve Hanımefendi Kireçtepe, 2. Hudut Alayı Komutanı        Piyade Albay Ahmet Gürbüz ve Hanımefendi Gürbüz, HBB Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ve Hanımefendi Savaş, İSTE Rektörü Prof Dr Türkay Dereli ve hanımefendi Dereli, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı  Ahmet Çelikkol, Vali Yardımcıları Aydın Tetikoğlu,  İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Sahil Güvenlik Grup Komutanı  Yarbay Çağın Taşkın, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve Hanımefendi Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve Hanımefendi Tosyalı,Şehit ve Gazi Dernek Başkanları, Kurum İl Müdürleri, şehit yakınları, gazilerimiz ve aileleri katıldı.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.