Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VAKIF OLARAK YARDIM ETMEYE DEVAM EDİYORUZ!

TSK Mehmetçik Vakfı Adana
TSK Mehmetçik Vakfı Adana Temsilcisi Hüseyin Akış, ülke genelinde 10 bin şehit ve gazi ailesine yardımda bulunduklarını belirterek, bağış toplamadıklarını, gönüllü bağışları kabul ettiklerini söyledi.
 
TSK Mehmetçik Vakfı Adana Temsilcisi Emekli Albay Hüseyin Akış, Basın İlan Kurumu (BİK) Hatay Şube Müdürlüğünü ziyaret etti. Şube müdürü Halil İbrahim Parlak ile bir süre görüşen Hüseyin Akış, Hatay’ın da içerisinde yer aldığı 17 şehirde Adana temsilciliği olarak faaliyetlerinin devam ettiğini kaydetti.
 
Vakıf çalışmalarını hakkında bilgi veren Akış, “Vakfımız 1982 yılında vatani görevini yapan Mehmetçiklerimizin askerliğe celbinden terhis oluncaya kadarki sürede şehit ya da gazi olmaları, vefat etmeleri veya yaralanıp engelli hale gelmeleri durumunda kendilerine ve ailelerine maddi ve sosyal destekte bulunmak amacıyla kurulmuştur. Bu doğrultuda Türkiye genelinde 10 bin şehit ve gazi ailesine yardımda bulunuyoruz. Vakfımızın ülke çapında Genel Müdürlük dışında 6 temsilciliği bulunmaktadır. Adana Temsilciliğimiz bölgemizde bulunan 17 İlimizde faaliyet göstermektedir. Vakfımız, şehitlerimizin ve gazilerimizin şehit ve gazi olmadan önce doğmuş çocuklarına da üniversite tahsili dahil eğitim yardımı sağlamaktadır” dedi.
 
TSK Mehmetçik Vakfı’nın ana gelir kaynağını kadirşinas vatandaşların bağışlarının oluşturduğunu ifade eden Akış, “Biz Vakıf olarak bağış toplamıyoruz, vatandaşlarımızın gönüllü bağışlarını kabul ediyoruz” diye konuştu.
Hüseyin Akış, ziyareti anısına BİK Müdürü Parlak’a plaket verdi.