Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ KANTİN İŞLETMECİLERİNİ BİLGİLENDİRDİ

Antakya’da Milli Eğitim Müdürlüğü’ne

Antakya’da Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda kantin işletmeciliği yapan esnaflar geçtiğimiz hafta sonu Antakya Anadolu Lisesi’nde bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Antakya Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında bir araya gelen kantin işletmecilerine yönelik bir konuşma gerçekleştiren Hatay Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Ayhan Aktaş, “Bilindiği üzere, yakın geçmişte Ankara ve Diyarbakır’da küçük kardeşlerimizin vefatı bütün ülkemizi olduğu kadar biz kantincileri de derinden üzmüştür. Kardeşlerimize rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyoruz. Allah’a şükürler olsun ki şuana kadar Hatay’da ki okul kantinlerimizde böyle elem verici hiçbir olay yaşanmamıştır. Bunda da biz kantin işletmecilerinin işlerinde özenli ve dikkatli davranmalarındandır. Kantinlerimizde beslenen çocuklarımızı, kendi çocuklarımız gibi görmekteyiz. Kendi çocuklarımıza yedirmediğimiz hiçbir şeyi, öğrencilerimize de kesinlikle yedirmiyoruz. Bununla beraber çocuklarımız kantinlerde satışı yasak olan çoğu gıda ve içecekleri okul etrafında bulunan ve hiçbir şekilde denetlenmeyen büfe, bakkal ve seyyar satıcılardan temin etmektedirler. Yasaklı ürünleri çantalarına koyup okulda tüketmektedirler.” dedi.

Okul yakınlarında bulunan büfe, bakkal ve seyyar satıcıların denetlenmesini istediklerini belirten Hatay Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Ayhan Aktaş, “Biz kantin işletmecileri; İl-İlçe Gıda Müdürlüklerince, İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince, Sağlık Müdürlüklerince ve Okul Denetleme Heyetlerince ayrıca da Belediye Zabıta Müdürlüklerince devamlı bir şekilde denetleniyoruz. Bu denetlemelerde biz kantin işletmecileri alnımızın akı ile çıkıyoruz. Denetlemelerde bizlere gösterilen titizliğin ve devamlılığın okul dışındaki büfe, bakkal ve seyyar satıcılara da gösterilmesini ve uygulanmasını istiyoruz.” dedi.

Resmi kurumlarla karşılıklı olarak istişare halinde olacaklarını belirten Hatay Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Ayhan Aktaş, “Birtakım sorunlarımızın olduğunu çok iyi bilmekle beraber bu sorunların giderilmesi noktasında ilgili bütün kurumlarla en kısa sürede karşılıklı anlayış çerçevesinde görüşerek netice alacağımızı umuyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.” diyerek sözlerini tamamladı.