Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu Denizcilerde vatandaşla bir araya geldi.

Esnafların yoğun ilgi gösterdiği

Esnafların yoğun ilgi gösterdiği kahvaltılı toplantıda hedef ve projelerini anlatan Şahutoğlu, İskenderun’a hizmet etme aşkıyla yola çıktıklarını ifade ederek; “İskenderun ülkemizin en stratejik, en hassas bölgelerinden biri. Son 20 yıldır ekonomisi durağın hale gelen, insanları mutsuz, gençleri umutsuz, hizmet alma konusunda da ciddi sıkıntıların yaşandığı bir yer haline geldi. Barış, kardeşlik içinde huzur ikliminde yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi, huzurumuzu devam ettirmek adına mücadelemizi sürdürüyoruz. En büyük hedefimiz huzur, birlik, barış ve güvenlik içerisinde yaşamımızı sürdürmek.

İskenderun’un 45 mahallesini önceleyen, herkesi kucaklayan, herkese asil evlat muamelesi yapan zihniyeti İskenderun Belediyesi’nde hakim kılacağız. Vatandaşlarımızın hizmet noktasında beklentileri var. 5 yıllık sürede bu bölge yetim ve öksüz kaldı. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri dışında yerel belediyeden hizmet alamadı. Biz İskenderun’un 45 Mahallesi’ne eşit hizmet götürme sözü veriyoruz. Büyükşehir yasasıyla İskenderun’a katılan ve 5 yıldır hizmet alamayan bu beldelerimiz önceliğimiz olacak. Hatay Büyükşehir Belediyesi ve İskenderun Belediyesini aynı çatı altında buluşturmanın gayreti içinde olmalıyız. Bunu sizlerden rica ediyoruz. Ancak bu şekilde hizmetler daha hızlı, daha kaliteli, daha eksiksiz bir şekilde hayata geçirilebilecek” diye konuştu. Başkan Adayı Şahutoğlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesinin aynı çatı altında olmamasının dezavantajları içerisinde HADO örneğini verdi.

Hem kendisi hem de Hatay Büyükşehir Belediyesi için destek isteyen Şahutoğlu; “Adil, hakkaniyetli, vicdanlı olacağız. Herkesin rahat ulaşabildiği bir belediye yönetimini sizlerle buluşturacağız. Bu bölgelere ne kadar önem verdiğimiz meclis üyesi aday listemizden de belli. Bu bölge insanlarımızın hizmete ihtiyacı var. Bizler bu bölgelerden seçtiğimiz meclis üyesi adaylarımız aracılığıyla hizmetleri bu bölgelere daha rahat getirebileceğiz. Meclis üyelerimize, bizlere, Hatay Büyükşehir Belediyesine sahip çıkın, güç birliği oluşturalım, bu güçle bölgeyi hak ettiği hizmetlerle buluşturalım” şeklinde konuştu.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından Akarca Mahallesine geçen CHP Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, ev ev dolaşarak yüreklere dokundu.

Ev ziyaretlerinde, önümüzdeki seçimin parti ya da lider seçimi olmadığını hatırlatan Şahutoğlu; “Bu seçim parti ya da lider seçimi değil. Bu seçim bizi 5 yıl yönetecek belediye başkanının seçimi. Nasıl bir Belediye Başkanı, nasıl kadrolar bizi yönetmeli onu belirleyeceğiz” dedi.