Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kent Konseyinde gündem, engellilerin yaşama kaynaştırılması

Hatay Kent Konseyi üyeleri

Hatay Kent Konseyi üyeleri 9 Ağustos Perşembe günü HBB encümen salonunda bir araya gelerek engelli bireylerin yaşama kaynaştırılması konusunda istişarelerde bulundu.

Hatay Kent Konseyi Başkanı Dr. Nevide Kimyon ve Hatay Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer başkanlığında gerçekleşen toplantıda, HBB tarafından engelli vatandaşların yaşamlarının kolaylaştırılması yönündeki faaliyetler gündeme alındı.

Hatay Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer toplantıda yaptığı konuşmasında,  “Hatay Büyükşehir Belediyesi, kentimizin cadde sokak ve kaldırımlarında yaptığı çalışmalarla alt yapıyı engellilere uygun hale getirdi. Ulaşımda da toplu taşıma araçlarının engellilere uygunluğu konusunda dikkatli davranan belediyemiz, yeni araçlarda ve dönüşüme giren kooperatif araçlarında engelli vatandaşlarımızın rahatlığını önemsiyor. Büyükşehir belediyemizin otobüsleri tamamen liftli olup engelli kardeşlerimizin rahatlıkla kullanabileceği düzeydedir. İlimizin 10 ilçesinde engelli araç şarj üniteleri yaptıran HBB, engelli kardeşlerimizin yolda kalmaması için kolaylık sağladı. Önümüzdeki günlerde de 5 ilçemize daha şarj ünitelerinin yapılacağı müjdesi, bizleri oldukça mutlu etti” açıklamalarında bulundu.

ENGELLİ BİREYLERE HER ADIMDA HBB DESTEĞİ

Engelli Meclisi Başkanı Ateşer yaptığı konuşmanın devamında ise engelli bireylerin istihdamından, sosyal yaşamlarına kadar her alanda Hatay Büyükşehir Belediyesinden destek aldıklarını belirtti.

“Engelli vatandaşlarımızın istihdamı konusunda da kanunun öngördüğü şekilde hareket ederek % 4’lük engelli işçi kadrosu açan Hatay Büyükşehir Belediyesi,  250 ye yakın engelli vatandaşımızı bünyesinde çalıştırıyor. Öte yandan Hatay’daki engelli vatandaşlara aylık olarak gıda kartı veren belediyemiz,  200 akülü sandalye, 150 manuel sandalye, 50 özellikli sandalye, 4 hastaya işitme cihazı ve 4 vatandaşa engelli motoru yardımında da bulundu.  Engelli vatandaşlara sportif alanlarda da yer açan Büyükşehir Belediyesi tekerlekli sandalye basketbol branşı, işitme engelliler futbol branşı, okçuluk branşı ve yüzme branşında da sporcularını yetiştiriyor” dedi.

Meclis Başkanı Ateşer sözlerinin sonunda desteklerinden ve yapmış olduğu faaliyetlerden dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkürlerini iletti.