Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İsdemir Çalışanlarının Yoğun Olduğu Karayılan Mahallesine Giden Mete Aslan Vatandaşlarla Sohbet Etti

Seçim çalışmaları kapsamında İsdemir

Seçim çalışmaları kapsamında İsdemir çalışanlarının yoğun olduğu Karayılan mahallesine giden Mete Aslan, bir kahvehanede vatandaşlarla sohbet etti. Bazı İsdemir çalışanlarının davetini kırmayarak kahvehaneye gelen Mete Aslan, yerel ve genel konularda vatandaşlarla sohbet etti.
Demokrat Partinin belediye başkan adayı olarak halkın karşısına çıktığını söyleyen Mete Aslan, “Ankara’nın dayatma adaylarına bir tepki olarak biz de arkadaşlarla İskenderun ittifakını kurduk. Kimsenin kişiliği ile sorunum yok. Ancak bu bölgenin veya İskenderun’un sınırlarını bilmeyenlerin bu memleketi nasıl yöneteceğini sizlere soruyorum” dedi.
Ülke gündemine dair de açıklamalarda bulunan Mete Aslan, “Bir beka sorunudur gidiyor. Ne beka sorunu? Ben mi ABD’yi buraya çağırdım, Rusya’yı ben mi çağırdım. Siz mi çağırdınız? Benim veya sizlerin bir daveti üzerine mi geldiler. Beka sorunu diye bazı hesapları hayata geçirmenin planları yapılıyor. Uyanık olmanız lazım” dedi.
Ahmet Tor kışlasının taşınacağını da söyleyen Mete Aslan, “Bakın Tor kışlası boşaltılıyor. Burayı kim nereye satacak? Ülkenin tüm varlıklarını satma yetkisinde olan bir fon var. Bu fonun bir üyesi de bizim hemşerimiz. Onun kardeşi de burada belediye başkan adayı. Fabrikaları var. Demir çelik işinde de iyi diye duyuyorum. Belediyecilik peki? O nasıl olacak? İki yıl belediyeyi kendisi mi yönetecek? İskenderun mahalleler arasındaki sınırı bilmeyen nasıl yönetecek. İki yıl kendisini yönlendirenlerle idare edecek. Belediyecilik zaten 5 yılda öğrenilmez. Oyun büyük ve bu oyunu sizlerin görmesi gerekiyor. Adaylar tesadüf değil. Ankara’nın bizlere dayattığı adaylara karşı İskenderun ittifakına sahip çıkmanızı istiyorum. Doktorluk veya demir çelik işini bırakalım bilen yapsın. Ancak belediyeciliği de bırakın bu işi bilen yapsın. İskenderun’un kaybedecek bir dakikası bile yok. Belediyeciliği öğrenmek acemi berberin sizin üzerinizde traş etmeyi öğrenmek gibidir. Belediyeciliği de İskenderun üzerinden öğrenmek için zaman kaybetmeye tahammülü yok” dedi.