Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İGEV’den Açık Havada Türk Sineması Keyfi

İskenderun Güney Eğitim Vakfı

İskenderun Güney Eğitim Vakfı (İGEV), 1970’li-1980’li yıllara götüren unutulmaz Türk filmleri gecesi düzenledi.
Geçmişte açık hava sinemalarının atmosferini yaşatarak, katılımcılara nostalji yolculuğuna çıkaran İskenderun Güney Eğitim Vakfı, Özel İkem Koleji’nde düzenlidiği etkinlikte Türk Sinemasının unutulmaz eserlerini sergiledi, kurduğu standlarda geçmişe yolculuk yaptırdı.
Antika müzik çalarların bulunduğu standa ilgi gösteren vatandaşlar, standı gezerken plaktan çalan şarkıları da dinlediler.
Açık hava sinemalarındaki atmosferi birebir yansıtmaya çalışan İGEV yönetimi, patlamış mısır, dondurma ve çekirdek standlarını da unutmamış,
İGEV Başkanı Nihad Belli ve yönetim kurulu, misafirleri kapıda karşılarken, arka fonda Türk sinemasının unutulmaz yıldızlarının fotoğrafları ortama renk katıyordu.
Nostalji yaşamak isteyen yüzlerce eğitim gönüllüsünün doldurduğu Özel İkem Koleji’nin bahçesinde teşekkür konuşması yapan İGEV Başkanı Nihad Belli, Türk Sinemasının unutulmaz eserlerinin yaşatılması, geçmişte yolculuk için projeye destek veren herkese teşekkür etti.
İGEV’in açık hava sineması etkinliğinde ilk gün Yılmaz Güney’in efsane filmi Umut izlenirken duygu dolu anlar yaşandı, ikinci gün yani bugün Kemal Sunal’ın günümüz Zübüklerini de anlatan efsane Zübük filmi, üçüncü ve son gün Tatlı Dillim filmi Özel İkem Koleji bahçesinde patlamış mısır, dondurma ve çekirdek eşliğinde izlenecek.