Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HBB SOKAK HAYVANLARI İÇİN ORTAK AKIL VE İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE HAREKET EDİYOR

Sahipsiz ve bakıma muhtaç

Sahipsiz ve bakıma muhtaç hayvanların rehabilitesi ve bakımı için kalite standartlarını her geçen gün ileri taşıyan Hatay Büyükşehir Belediyesi, konuyla ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla ortak hareket ediyor.

HBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Kilisli, hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezlerinin fiziki şartlarının iyileştirilmesi ve belediyelerin kanuni yükümlülüklerinin takibi konusunda Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında yapılan toplantıya katıldı.

Toplantıda HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatları çerçevesinde yasalara uygun çalışma yürüttüklerini söyleyen Kilisli, “5199 sayılı yasa gereği barınma, beslenme, doğal yaşam alanları, tedavi ve bakım konularında çalışmalar yürütüp sokaktaki ya da barınaktaki diye ayırt etmeden tüm canlılara sahip çıkıyoruz. İlgili kurum, kuruluş ve derneklerle ortak akıl, iş birliği ve koordinasyon içinde çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz” dedi. 

Yayladağı’ndaki HBB Hayvan Barınağı ve Doğal Yaşam Alanı hakkında Vali Doğan’a görüş bildiren HBB yetkilileri, yapılan rutin çalışmaları, kısa ve uzun vadede yürütülen projeleri aktardı.

DOĞAN: HER CANLI KORUNMALIDIR

Sokak ve barınakta yaşayan hayvanların rahat bir yaşam sürebilmesi için ilgili kurumlarca alınması gereken tedbirlere dair Vali Doğan, “Dünyayı ortak paylaştığımız bu canlılara sevgi, merhamet ve şefkatle yaklaşmalıyız” dedi.

Vali Rahmi Doğan başkanlığında gerçekleşen toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ahmet Kilisli, Doğa ve Milli Parklar Müdürü Cüneyt Çağlar, Anadolu Hayvan Hakları Federasyon Başkanı Ufuk Bayraktar, ilgili STK’ların ve kurumların temsilcileri katıldı.