Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HBB İLE PATİLİ DOSTLAR DAHA SAĞLIKLI

7 VETERİNERLE %98 ORANINDA

7 VETERİNERLE %98 ORANINDA İYİLEŞTİRME BAŞARISI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, şehir genelindeki sahipsiz hayvan sayısını dengede tutmak için kısırlaştırma, tıbbi tedavi, cerrahi müdahale ve genel bakım düzenli bir şekilde sürdürüyor.

HBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren hayvan barınağı ilçe belediyeler ve sivil toplum örgütleriyle dayanışma içerisinde çalışıp bakıma muhtaç ve hasta hayvanları toplayarak vatandaşlar için tehlike oluşturmasının önüne geçiyor.

HAFTADA 400 HAYVANIN TEDAVİSİ YAPILIYOR

Hayvanların ihtiyaçlarına ve etolojik yapılarına göre düzenlenen Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, barınak dışında da tedavi hizmeti verirken haftada ortalama bakımını yaptığı 400 hayvanı tehlikesiz ve sağlıklı bir hale kavuşturuyor.

Tesis içerisinde oluşturulan otomatik suluk sistemiyle hayvanların su ve mama kaplarının günün her saatinde tam dolu ve temiz olması sağlanırken 18 yaşını geçen vatandaşlara da hayvan sahiplendirme hizmeti sunuluyor.

DENETİMLERE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ DE KATILIYOR

Barınak; Doğa Koruma ve Milli Parklar tarafından sivil toplum örgütlerinin de davet edildiği, düzenli aralıklarla yapılan denetlemelerle topluma açık ve şeffaf bir şekilde hizmet veriyor.

Sahipsiz hayvanlar; uzman kişiler tarafından kısırlaştırma, çeşitli hastalık tedavileri ve gerekli cerrahi müdahaleleri yapıldıktan sonra alındıkları bölgelerin güvenli noktalarına yeniden bırakılıyor.

Her canlının yaşam hakkına saygı duyduklarını ve barınaktaki yaşam standartlarını en yüksek seviyede tutarak temizlik çalışmalarını da düzenli olarak devam ettirdiklerini ifade eden HBB yetkilileri ayrıca 7 veteriner hekimle tedavi ve cerrahi müdahalelerde %98 gibi iyileştirme oranıyla yüksek bir başarı yakaladıklarını vurguladı.