Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HATAY’DA 56 YATAKLI PSİKİYATRİ SERVİSİ AÇILDI

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’ne

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Hatay Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binasında 56  Yataklı  Psikiyatri Servisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Psikiyatri Servisi’nin açılışını; Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Umut Mutlu Tiryaki, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ali Pekmezci, Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mahmut Bayrakçıoğlu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve Hatay Devlet Hastanesi  çalışanlarıyla birlikte yaptılar.

Açılış töreninde kısa bir konuşma yapan Hatay Devlet Hastanesi  Başhekimi  Dr. Mahmut Bayrakçıoğlu, “Servisimizde şizofreni bozukluk,  psikotik bozukluk, bipolar duygulanım bozukluklarının tedavi edileceğini, böylelikle  başka illere gitmek zorunda kalan hasta ve hasta yakınlarının bu servisimizin açılmasıyla mağduriyetlerinin giderilecek olduğunu belirtti.

Dr. Bayrakçıoğlu, Psikiyatri Servisi’nde bir adet psikiyatrist  odası, bir adet hemşire odası, bir adet görüşme odası, iki adet tecrit odası ve çok amaçlı sosyal salonun mevcut olduğunu açılan Psikiyatri Servisinin  30 Erkek hasta – 26 Kadın hasta yatak kapasiteli olarak hizmet vereceğini   belirtti.

Psikiyatri Servisleri,  ileri düzey hastaların tedavi edileceği servislerdir.  Bu tür hastalarda  İntihar eylemi olduğu için bu tür servislerin belli bir standardının olması gerekiyor. Psikiyatri  hastaları  kendine ve çevresindekilere zarar verebilecek olması sebebiyle bütün tedbir ve önlemler alınmış olup hastalarımızın hizmetine sunulmuştur. Hastalarımızın,  yedi gün yirmi dört saat güvenliklerinin sağlanacağını belirten Dr. Bayrakçıoğlu konuşmasını  hastalarımıza geçmiş olsun temennileriyle  tamamlayarak  Psikiyatri  Servisinin açılışını gerçekleştirdi.

Hatay DEVLET Hastanesi’ne bağlı Antakya (TRSM) Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Sorumlu Dr.Özge Erişdavul yaptığı konuşmada; açılışı gerçekleştirilen “PSİKİYATRİ SERVİSİ”nin psikiyatrik hastalığı olan bireylerin gerekli olduğunda yatarak tedavilerinin yapıldığı bir servisimizdir, bu serviste tedavi  takip,  psikoeğitim konularında destek olunmakta ve tedavilerine devam edilmektedir dedi.  Ayrıca (TRSM)  merkezinde tedavi gören üyelerinde katılım gösterdiği “PSİKİYATRİ SERVİSİ”nin açılış programında, yapmış oldukları el işi uygulamalarını da sergilediler.