Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Esnafın sorunu rapor halinde bakanda…

İskenderun Bakkallar ve Bayiler

  Esnafın sorunu rapor halinde bakanda…İskenderun Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile birlikte şube başkanlarıyla birlikte esnafın sorunlarını Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a rapor halinde sunduklarını söyledi.

İskenderun Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu önceki hafta Ankara‘da TESK (Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in ev sahipliğinde Bakkallar Odası Başkanlarıyla birlikte Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile bir araya geldiklerini bildirdi.

Başkentteki görüşmelere ilişkin bilgiler veren Çöloğlu, başta Genel Başkanları Bendevi Palandöken olmak üzere orada olan tüm Birlik Başkanları ve oda Başkanlarının Esnafların içinde bulunduğu son durumu en ince ayrıntılarına varana kadar hepsini konuştuklarını ve anlattıklarını ifade etti.

Çözümler konusunda öneriler sunduklarını da aktaran Çöloğlu “Hatta bazı oda Başkanlarımız ayrıntılı bir şekilde hazırlamış oldukları dosyaları da Bakanımıza sundular. Sayın Bakan hepimizi çok dikkatli bir şekilde dinledikten sonra değerlendireceklerini ve kendilerinin de hazırlamış oldukları bir çalışma olduğunu önümüzdeki aylarda bununla ilgili yasa değişiklikleri hayata geçireceklerini söylediler. Bizler de esnaflarımızın ayakta kalabilmeleri ve varlıklarını devam ettirebilmeleri için bir an önce gerekli önlemlerin alınması gerektiğini yoksa birçok esnafımızın kepenk kapatma noktasına geldiğini alınacak tedbirler ve verilecek destekler konusunda çok geç kalınmaması gerektiğini bir kez daha altını çizerek kendilerine ilettik” şeklinde konuştu.

Oda Başkanlığına seçildikten sonra belkide ilk defa bu kadar ayrıntılı bir şekilde sorunun muhatapları ve çözüm noktasında onlar arasında bir toplantı olduğunu sözlerine ekleyen Çöloğlu “İnşallah sonuçları da beklediğimiz gibi hem esnaflarımız hem de vatandaşla tarafından iyi olur” dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da, ülkenin dört bir köşesinden gelen esnaf ve sanatkar odalarının temsilcileriyle gerçekleştirilen istişare toplantısına katılım sağlayarak esnafın dertlerini ve çözüm önerilerini dinlediklerini, kendilerine iletilen tüm taleplere en kısa zamanda detaylı dönüş yapacaklarını belirtti.