Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“ENGELLİLERİN TÜKETİCİ HAKLARI ÇALIŞTAYI”  ARSUZ’DA GERÇEKLEŞTİ

Arsuz Belediye Başkanı Dr.

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Akçalı Mahallesi Cavide Büyüktepe Çok Amaçlı Salon ve Taziye Evinde gerçekleştirilen ‘Engellilerin Tüketici Hakları Çalıştayı’na katıldı.

Hümanist Dünya Derneğinin ve Engelsiz Dünya Federasyonu’nun koordinatörlüğünde, Engelliler Konfederasyonu’nun AB Projesi olan “Engellilerin Tüketici Hakları Çalıştayı”  Akçalı Mahallesi Cavide Büyüktepe Çok Amaçlı Salon ve Taziye Evinde gerçekleşti. Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Engelsiz Arsuz Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Serhat Gökpınar ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri çalıştaya katılım sağladı. 

Bu çalıştayın amacına ulaşması yönünde temennilerini ileten Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “ Hepimiz bir engelli adayıyız. Engelli adayı olarak kendimizi görmemiz ve ona göre engellilerle ilişkilerimizi korumamız gerektiğini düşünüyorum.  Tabi engelli olmak; kimi doğuştan, kimi de sonradan bu engeli edinebiliyor. Ama engellilerden çok bizlere, yani engelli adaylarına görevler düşüyor. Bunları anlamak, toplum içerisinde nasıl, ne şekilde davranılması gerektiğini düşünmek bizlere düşüyor. Bu çalıştayın ilçemize, ilimize hayırlı olmasını, güzel sonuçlar doğurmasını diliyorum,” ifadelerini kullandı.  

Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, “ Bu çalıştayın burada olmasında emeği geçen, başta Serhat Bey olmak üzere dernek yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Engellilik sadece kalıtsal veya doğuştan olan bir şey değil. Daha sonra da bir kaza süreciyle de oluşabilen bir oldu. Şimdi ben buradan kaymakamlığa dönerken, Allah korusun, bir kaza geçirip engelli olabilirim. O yüzden Sayın Başkanın da az önce ifade ettiği gibi; her sağlıklı birey aslında bir engelli adayı. Bu noktada bizim sağlıklı bireyler olarak, engelliler ve onların bakımında çok önemli görev ifa eden ailelerinin hakları, onların hissiyatları konusunda çok hassas olmamız gerekiyor,” şeklinde konuştu.