Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CEZAEVİNDE KURSİYERLERE SERTİFİKA

Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik

Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı, İşkur Hatay İl Müdürlüğü, Yayladağı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü işbirliği ile kurumumuzda açılan Seramik ve Karo Kaplamacılığı Kursu kapanış programı gerçekleştirildi.

Programa Hatay Cumhuriyet Savcısı Azmi Ustaoğlu, Ceza İnfaz Kurumlarından sorumlu Cumhuriyet Savcısı Ziya Öztürk, Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Genel Müdürü Tuluğ Özerinç, KSV Muhasebe Müdürü Nuray ÖĞ, Hatay İşkur İl Müdürü Ziya Yüksel, Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Akgüç, kurum ikinci müdürleri, kurum personeli, hükümlü ve tutuklular katıldı. Programın sunumu Öğretmen Osman Çalışkan ve öğretmen Özge Koyuncu tarafından gerçekleştirilmiştir.

Kurumumuzda gerçekleştirilen Seramik ve Karo Kaplamacılığı Kursu 25 hükümlü ve tutuklu ile 2018 yılı Eylül ayında başladı, 2019 Ocak ayında tamamlandı. Toplam 424 saat süren kurs süresinin 200 saati atölye çalışması, 200 saati uygulamalı eğitim ve 24 saati teorik eğitim olarak gerçekleşti. Kalıcı uygulama eğitiminde kurumun revir, mutfak, çayocağı, kurum girişi, koridorlar olmak üzere toplam 1000 m² alan seramik karo fayans ile kaplandı. Kurs sürecinde kullanılan seramik karo, yapıştırıcı, derz dolgu, uygulama araç gereçleri ve kursiyer iş elbiseleri Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından karşılandı. Kurs süreci içinde kursiyerlere aylık düzenli olarak kurs harçlığı İşkur Hatay İl Müdürlüğü tarafından ödenmiştir. Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere Yayladağı Halk eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından kurs belgeleri düzenlenmiştir. Kursiyerlerin eğitimleri kurum personelimiz Teknisyen Ali Tümkaya tarafından gönüllü olarak verilmiştir.

Programda Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Genel Müdürü Tuluğ Özerinç, Hatay Cumhuriyet Savcısı Azmi Ustaoğlu ve Kale Holding Genel Müdürü Yusuf Kınay birer konuşma yaparak bu tür kursların yararına değindi. Hükümlü ve tutukluların bir meslek sahibi olması, tahliye sonrasi iş bulmaları konusunda destek olacağına değinildi. Katılan kursiyerlere belge ve çanta dağıtım töreni gerçekleştirildi. Kursiyer hükümlü B.D. “Günümüzde bir mesleğe sahip olmanın getirdiği ayrıcalıkları imkanları ve insana verdiği özgüveni düşündüğümüzde, bugün sizlerin tanıklığında alacağımız belgenin anlamını daha da derinden hissetmekteyiz ” dedi

Programın son bölümünde ; Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Genel Müdürü Tuluğ Özerinç, Kale Holding Genel Müdürü Yusuf Kınay, KSV Muhasebe Müdürü Nuray ÖĞ, Hatay İşkur İl Müdürü Ziya Yüksel, Yayladağı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Lütfullah Bostan’a katkılarından dolayı teşekkür edilerek kurumu temsil eden hediyeler verildi.