Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

250 YATAKLI DÖRTYOL DEVLET HASTANESİ TEMELİ ATILDI

Dörtyol Devlet Hastanesinin temel

250 Yataklı Dörtyol Devlet Hastanesi temeli atıldı

Dörtyol Devlet Hastanesinin temel atma törenine; Hatay Vali Yardımcısı Erol Özkan,   AK Parti Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz , AB delegasyonu Büyükelçi Christian Berger , Fransa Büyükelçisi Charles Fries, İl Sağlık Müdürümüz Dr.Ümit Mutlu Tiryaki, İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, çok sayıda protokol üyeleri ve vatandaşlarımız katılım gösterdi.

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Dr.Ümit Mutlu Tiryaki;  48.000 m²  kapalı alanlı yapımına başlanan Yeni Dörtyol Devlet Hastanesi binası hem ilçe ve hinterlandında yaşayan vatandaşlarımıza ve geçici koruma altındaki Suriyeli vatandaşlara hizmet edecektir. Yapımına başlanan Dörtyol Devlet Hastanesinde 53’ü yoğun bakım, 197’si diğer klinik yatakları olmak üzere toplam 250 yatak kapasitesi A-II rolünde hizmet vermesi planlanmaktadır. Tıbbi donanım, demirbaş ve mefruşat dâhil olan bu projede, Bakanlığımız hizmet politikalarına uygun 105 adet poliklinik odası,  8 adet ameliyathane, 18 yataklı Palyatif Bakım Merkezi, 4 adet yanık yatağı vb. birçok özellikli hizmet sunumuna yönelik alt yapı planlanmıştır. Hastanenin temelinin atılmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek emeği geçenlere şükranlarını ifade etti.

İl Sağlık Müdürü Dr.Ümit Mutlu Tiryaki’nin Açılış konuşmasının ardından, tören de Hatay Vali Yardımcısı Sayın Erol Özkan, AK Parti Hatay Milletvekilleri Sayın Hacı Bayram Türkoğlu, Sayın Hüseyin Şanverdi, Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Sayın Hüseyin İnceöz , AB delegasyonu Büyükelçi Christian Berger , Fransa Büyükelçisi Charles Fries konuşmalarını ardından temel atma töreni gerçekleştirildi.

Dörtyol için yeni sağlık hizmetleri;

Hastane de palyatif bakım merkezi, diyabet polikliniği, böbrek taşı kırma ünitesi ve plastik cerrahi gibi yeni hizmetler de bulunacak.

Yoğun bakım servisi güçlenerek en ciddi vakaların tedavisini mümkün kılacak, ayrıca ilk çocuk yoğun bakım ünitesi de devreye girecek.

Son Teknolojiye sahip modern bir hastane binası;

Yeni hastane, sıfır kâğıt kullanımını hedefleyen dijital bir hastane olacak, Azami güvenlik için binanın temeline sismik izolatörler monte edilecek, Enerji tasarrufu da ön planda olacak.

Ayrıca hastane de, Böbrek taşı kırma ünitesi, daha modern bir fizik tedavi merkezi, otomatik kapalı devre reçete yönetimi sistemi gibi yeni donanımlar bulunacak.

Yeni hastanenin Mart 2021 yılında geçici iş kabulünün yapılması ve yeni hastanenin faailiyete geçmesi öngörülmektedir.