Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MUTLU ÇOCUKLAR PROJESİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE),

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Dörtyol Devlet Hastanesi ve Dörtyol Kara Hasan Paşa Ortaokulu iş birliğiyle sosyal sorumluluk kapsamında Nisan ayında başlayan proje başarılı bir şekilde tamamlandı.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Dörtyol Devlet Hastanesi ve Dörtyol Kara Hasan Paşa Ortaokulu iş birliğiyle sosyal sorumluluk kapsamında Nisan ayında başlayan proje başarılı bir şekilde tamamlandı. Mart ayında İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci’nin olurları ile imzalanan “Mutlu Çocuklar” sosyal sorumluluk projesi Nisan ayında Dörtyol Devlet Hastanesi’nde hayata geçirilmişti. Çizim ve boyama faaliyetleri tamamlanan projenin son aşamasında Dörtyol Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Poliklinikleri ile Çocuk Hastalıkları Servisinde İSTE Dörtyol Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından ve Öğr. Gör. Burcu Güngör Önlen koordinatörlüğünde Tıbbi Sekreterlik ve Dokümantasyon bölümü öğrencileri tarafından gerçekleştirilen etkinlikler aşamasına geçildi. İlginin bir hayli fazla olduğu etkinliklere İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meltem Eken, İSTE Dörtyol Meslek Yüksekokulu Müdürü Bahattin Gözübenli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy, öğretmen, öğrenciler ve veliler de katılım gösterdi.

Renkli anların yaşandığı projenin son aşamasında; “Çocuk Polikliniklerine Muayene İçin Gelen Ve Çocuk Servisteki Yatan Çocuklara Yüz Boyama, Çocuk Servisinde Yatan Çocuklara Masal Okuma ve Çocuk Polikliniklerine Muayene İçin Gelen Ve Çocuk Servisteki Yatan Çocuklara Yönelik Balon Şişirme ve Balonlara Değişik Formlar Verme” gibi etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler sonucunda Dörtyol Sağlık Meslek Yüksekokulu öğrencileri sosyal sorumluluk kapsamında toplumsal faaliyette bulunmanın mutluluğunu yaşarken, Dörtyol Devlet Hastanesi’nde etkinliğe katılan tüm çocuklar eğlenceli vakit geçirerek hastane fobilerini yenmek adına adım atmış oldu.