Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HBB BAŞKANI DOÇ. DR. LÜTFÜ SAVAŞ: BU SEÇİM HATAY İÇİN MİLLİ BİR SEÇİM

HEP BAŞKA PARTİDE OLDUĞUM

HEP BAŞKA PARTİDE OLDUĞUM İÇİN ŞEHRİMİZ İÇİN MÜCADELE ETMEK ZORUNDA BIRAKILDIM
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Defneli iş insanları, muhtarlar ve vatandaşlar ile bir araya geldi.
Bahçeköy, Yeşilpınar, Subaşı ve Yeniçağ Mahallelerinde toplantılara katılan Savaş, Hatay’ın çok renkli yapısının değiştirilmek istendiğini söyledi.
Başkan Savaş, “ Atamızın bizlere emanet ettiği şehrimize sahip çıkma zamanı. Defne’nin ve Samandağ’ın yolunu bilmeyen 22 yıllık iktidar hizmet edeceklerini söylüyorlar. Bizim hakkımızda olumsuz algı yaratmak istiyorlar. Sırtlarını döndükleri insanlara oy için gelip fitne çıkarıyorlar. Demografik yapımızı da değiştirmek istiyorlar. Bu seçim Hatay için milli bir seçim.” dedi.


“KARDEŞLİK BAĞLARININ GÜÇLENMESİ İÇİN ÇALIŞTIM ÇALIŞMAYA DA DEVAM EDİYORUM”
Şehrin kardeşlik ruhunun geleceğe taşınması amacıyla bütünleştirici bir hizmet anlayışında hareket ettiklerini ifade eden Savaş, “ Bizler Hatay’ın bütünlüğünü ve kardeşliğini ileriye taşımaya çalışıyoruz. Bugüne kadar sivil toplum kuruluşları, belediye, hayırsever ve resmi kurumlarımızla Hatay’ı ayağa kaldırmak için çalıştık. Deprem ile birlikte 24 binin üstünde insanımızı kaybettik. Biz hep buradaydık. Hatay’da hayatta kalıp her türlü sıkıntıdan kurtulması gereken insanlar için biz koştuk. Hiçbir zaman reklam yapmadık. Biz de depremzedeydik. Çok zor şartlarda kalmamıza rağmen insanlarımızın sorununu çözmek için gece gündüz çalıştık. Kardeşlik bağlarının güçlenmesi için çalıştım, çalışmaya da devam ediyorum.” açıklamalarında bulundu.
Hatay ile ilgili tüm projeleri kendilerinin yaptığının da altını çizen Başkan Savaş, 400 milyon dolarlık altyapı çalışmaları gerçekleştireceklerini söyledi.


“BAKANLIKLARIN ŞEHRİMİZ İÇİN SEFERBER OLMASI LAZIMDI”
İktidar tarafından deprem sürecinde yalnız bırakıldıklarından dolayı büyük üzüntü duyduğunu da sözlerine ekleyen Savaş, “ İlk beş gün bizi yok saydılar. AFAD iş makinelerimizi bile şehrimize geçirmedi. Bakanlıkların şehrimiz için seferber olması lazımdı. İktidar deprem üzerinden ancak siyaset yaptı. Bizler kalacak yerimiz bile yokken Kızılay çadır sattı. Her şeyi bizim üzerimize yıkmaya çalışıyorlar ama Hatay halkı her şeyi biliyor.” diye konuştu.
Savaş, “ Ben her zaman Hatay’ın bütünlüğü için çalıştım. Hatay’da en çok barış iklimi için uğraştım. Benim öncelikli meselem her zaman memleketimin huzuru. Hep başka partide olduğum için şehrimiz için mücadele etmek zorunda bırakıldım.” dedi.


Hatay’daki Suriyeli sığınmacı sorununa da değinen Başkan Savaş, barışın sağlanması ile Suriyelilerin kendi ülkelerine dönmeleri gerektiğini ifade etti.
6 Şubat Depremleri öncesi Hatay’ın birçok riskli bölgesinde önemli proje ve çalışmalar yaparak ilgili bakanlıklara sunduklarını da söyleyen Lütfü Savaş, bakanlık tarafından hiçbir şekilde yanıt alamadıklarını belirterek ihmal edildiklerini belirti.
Savaş’a ziyaretlerinde CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur ve Geçmiş Dönem CHP Milletvekili İsmet Tokdemir eşlik etti.