Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DÖNMEZ: “İNANÇLARIMIZ ZENGİNLİĞİMİZDİR”

Cumhur İttifakı İskenderun Belediye

Cumhur İttifakı İskenderun Belediye Başkan Adayı Mehmet Dönmez, din adamlarımız ve kanaat önderlerimiz ile aynı sofrada iftar açtı.

“İNANÇLARIMIZ ZENGİNLİĞİMİZDİR”

Cumhur İttifakı İskenderun Belediye Başkan Adayı Mehmet Dönmez, Mübarek Ramazan Ayının ilk gününde İskenderun’daki birçok dine mensup din adamları ve kanaat önderlerini bir araya getirerek birlikte iftar açtı.
Yelken Kulübünde verilen iftar yemeğine, Ramazan Avcı, Anadolu Havarisel Vekili Yardımcı Episkoposu Antuan Ilgıt, İskenderun Ermeni Kilisesi Başkanvekili Sabina Tabaş Saraçoğlu, Ortodoks Cemaati Vakfı Başkanı Can Teymur, İskenderun Süryani Kilisesi Temsilcisi İlyas Demirci ve yönetimi, Ortodoks Kilisesi Ruhani liderlerinden Peder Nicholas Papasoğlu katıldı.

İftar sofrasında manevi ikliminin güzellikleri yaşandı.
Geniş katılımla gerçekleşen yemekte iftar saatinin gelmesiyle Kaptanpaşa Camii Eski İmamı İshak Aydın tarafından ezan okundu. Daha sonra hep birlikte iftar açıldı.


Birlik ve beraberliğin, kardeşliğin hakim olduğu iftar yemeğinde din adamlarımız ve kanaat önderlerimiz duygu ve düşüncelerini paylaşarak, Ramazan ayının birleştici gücüne vurgu yaparken, Cumhur İttifakı İskenderun Belediye Başkan Adayı Mehmet Dönmez’e teşekkür ettiler.
Katılımlarından dolayı kanaat önderlerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Belediye Başkan Adayı Mehmet Dönmez, Ramazan ayında bu gönül sofrasında bir arada olup iftar açmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Ramazan’ın paylaşmak olduğunu belirten Dönmez” Biz kardeşlik hukuku gözeten bir milletiz. inançlarımız zenginliğimizdir. Bugün bu masa etrafında toplanıyorsak bizlerin birlikteliğini kimse bozamaz. Rabbim birlik beraberliğimizi daim eylesin” dedi.