Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BİR DESTANDIR ÇANAKKALE

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE)

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 109. yıl dönümü çerçevesinde programlar düzenledi.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 109. yıl dönümü çerçevesinde programlar düzenledi. İSTE Merkez Kampüs Turuncu Salonda düzenlenen programa İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ve eşi Doç. Dr. Aytemis Depci ev sahipliği yaparken İskenderun Kaymakamı M. Sefa Demiryürek, Koordinatör Kaymakamlar Ceyhun Denli, Miyase Demirkoparan ve Şafak Karaca, 39’uncu Mknz.P.Tug.K.Yrd.ve Şehit P.Ahmet Tor K.K. P.Kur.Alb. Cumhur Pıçakçı, Deniz Er Eğitim Alay Komutanı Dz. P. Albay Ümmet Tosun, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, protokol üyeleri ve misafirler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Orkestrası’nın Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Dağdeviren şefliğinde “Savaş O An Kazanıldı” müzik dinletisi ile devam etti. Kemanlar, flütler, vurmalı çangılar, kontrabas, bağlama, klarnetler, viyolonseller, fagotlardan oluşan MYDK Orkestrası Eledim Eledim, Hey Onbeşli Onbeşli, Babamdır, Ağıt, Gerizler Başı, Çanakkale Türküsü, Başımı Alıp Çıksam, Vay Mehmet gibi farklı yörelerden eserleri seslendirmenin yanında bir de ilke imza attı. Yapay zeka destekli olarak Bir Fırtına Tuttu Bizi türküsünü söyleyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e eşlik eden MYDK Orkestrası salondakiler tarafından büyük beğeni topladı ve ayakta alkışlandı.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Meltem Eken ve Prof. Dr. Suha Orçun Mert, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldığı programda öğrenciler Türk milletinin kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferi Günü’nün anlam ve önemi hakkında konuştu. Tiyatro gösterisi, belgesel sunumu, şiir dinletisi ve türkü dinletisi gerçekleştirildi. Ayrıca üniversitemiz Şehit ve Gazi ailelerine verilen iftar yemeğine ev sahipliği yaptı.