Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SAVAŞ: BİZ BU COĞRAFYAYI TÜRK BAYRAĞIYLA BİRLİKTE BİR TUTACAĞIZ

HBB BAŞKANI DOÇ. DR.

HBB BAŞKANI DOÇ. DR. LÜTFÜ SAVAŞ: BİZ BU COĞRAFYAYI TÜRK BAYRAĞIYLA BİRLİKTE BİR TUTACAĞIZ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın halk toplantılarının yeni adresi Kumlu ilçesi oldu.
Kumlu’nun Gökçeoğlu, Akkerpiç ve Akpınar Mahallerinde muhtar ve vatandaşlar ile bir araya gelen Başkan Savaş, gerçekleştirilen hizmetler hakkında önemli bilgiler vererek talepleri dinledi.
Mahalle ziyaretlerinden önce CHP Kumlu İlçe Başkanlığına ziyaret gerçekleştiren Savaş, yoğun ilgi ile karşılandı.

“ŞEHRİMİZİ BAŞKASININ ELİNE VERİRSEK GARİP KALACAĞIZ”
Parti yöneticileri ve vatandaşlar ile bir araya gelen Başkan Savaş, “Bizler vatansever insanlarız. Şehrimizi başkasının ellerine verirsek garip kalacağız. Bu seçim parti meselesi olan bir seçim değil. Bana yıllardır güvendiniz, yeniden güvenerek Hatay’ımızı hep birlikte ayağa kaldıracağız. Siyasi parti bakmaksızın ben Hatay’ımızın her noktasına hizmet veriyorum.” dedi.

“BU COĞRAFYAYI TÜRK BAYRAĞIYLA BİRLİKTE BİR TUTACAĞIZ”
Hatay’ın çok stratejik ve önemli bir bölgede yer aldığını da sözlerine ekleyen HBB Başkanı Lütfü Savaş, “Hatay Atatürk’ün son emaneti. Vatanımıza sahip çıkmak için buradayız. Cumhuriyet Halk Partisinde Türkiye’yi kucaklayan bir anlayış var. Hatay halkı bize inandı ve seçimi kazandık. Güven olmazsa birlik olmaz. Bizim için en büyük sermaye güvendir. Şahsım olarak hiçbir şekilde gündemde negatif algı yaratacak bir şey yapmadım. Şehrim için doğru ve olumlu şeyler yaptım. Bütün insanlarımıza derman olmak ve onları bütün tutmak için çalışıyoruz. Hizmet etmeyi manevi borç biliyoruz. Hatay’daki bütün hemşehrilerimi seviyorum. Birleşme, kucaklaşma zamanı artık. Biz bu coğrafyayı Türk bayrağıyla birlikte bir tutacağız. 22 yıldır bu iktidar sadece sizi seçim zamanı hatırlıyor.” dedi.
Savaş, Kumlu ilçesinin su sıkıntısını tamamen giderecek yapmış oldukları içme suyu şebekesi inşaatında incelemelerde bulundu.

“İŞİMİZİ YAZA KADAR BİTİRMİŞ OLACAĞIZ”
Savaş, “Kumlu ilçemizde iki tane depo yaptık. Akpınar Mahallesi içindeki depo 300 tonluk bir depo. Bu deponun yanında 9 tane de kuyumuz var. Şu an kuyularımızın beş tanesi aktif durumda. Bu depodan 5 tonluk depoya bin 500 metre uzunlukta isale hattı yapıyoruz. Depomuzun yüzde doksanı bitmiş durumda ve yaza kadar yetiştireceğiz. Yazın 48 kilometre uzunluğundaki 10 tane mahallemize su götüreceğiz. Kumlumuzun hiçbir mahallesinde su sorunu kalmayacak. Terfi hattı ile verdiğimiz suyu bütün mahallelerimize dağıtacağız.” açıklamalarında bulunarak Kumlu halkına hayırlı olmasını diledi.

“OY VEREN VEYA VERMEYEN HERKESE HİZMET YAPIYORUM”
Hatay’da başkanlık yaptığı sürece hiçbir zaman siyasi ayırım yapmadığının altını çizen Başkan Savaş, “Bana oy veren veya vermeyen herkese hizmet yapıyorum. Kumlumuzun su sorununu tamamen çözüyoruz. Ben zaten sadece bana oy verenlere hizmet verseydim kazanamazdım. Ben hiçbir zaman ayırım yapmadım. Samimiyetle hizmet ediyoruz. Hatay’ın her noktasına çok rahat bir şekilde gidiyorum ve herkesle pozitif bir samimiyetim var.” diye konuştu.

“HER ZAMAN ÇİFTÇİMİZ VE ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”
Kırsal kalkınma projeleri ile Hataylı çiftçilere de destek verdiklerini söyleyen Savaş, “Gübremizi maliyetine dağıtıyoruz. Organik gübremizi kullanan herkes verimin arttığını söylüyor. Her zaman çiftçimiz ve üreticilerimizin yanındayız.” dedi.

“HATAY HEPİMİZİN ŞAHSİ MESELESİ”
Savaş, “Dik durduk ve hiçbir zaman eğilmedik. Hiç kimseye parti sormadan hizmet etmeye devam edeceğim. Memleket kaygısı olan herkesle beraber bir ve bütün olmak için her zaman çabalıyoruz. Hatay hepimizin şahsi meselesi ve Atamızın bize emaneti.” açıklamalarında bulundu.
Savaş’a halk toplantılarında Geçmiş Dönem CHP Milletvekili İsmet Tokdemir, CHP Kumlu Belediye Başkan Adayı Ali Çimer, CHP Reyhanlı Belediye Başkan Adayı Fevzi Suvaroğlu, CHP Kumlu İlçe Başkanı Erdal Çalım, CHP Kırıkhan Belediye Başkan Adayı Zeynep Sağıroğlu eşlik etti.