Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HBB, KONTEYNER KENTTE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLERE YARDIMCI KİTAPLAR DAĞITTI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, konteyner kentte eğitim-öğretim gören ortaokul öğrencilerine yarıyıl tatili öncesi çalışma kitabı dağıttı.
 
5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerini sınıflarında ziyaret eden Savaş, sömestir tatilinde öğrencilerin öğrenilen konuları tekrar etmesi ve pekiştirmesi için alanında uzman eğitimciler tarafından hazırlanmış tatil çalışma kitabı hediye etti.
Öğrencilerle hayalleri konusunda sohbetler eden Savaş, “Tatile eliniz boş gitmeyin diye size katkı sağlayacak bu kitapları sizlere hediye etmeye geldik. Tatilde hem oyun oynayacağız hem dinleneceğiz hem de öğrendiklerimizi tekrar edeceğiz. Biz de zor şartlar altında ders çalışarak meslek sahibi olduk. Eğitim kalitesi yüksek üniversitelerin saygın bölümlerini kazanmak için çok çalışmalısınız. Bu konuda da sizleri çok güveniyorum.” dedi.
 
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Emine Atmaca ise “Hatay’da bugün çocuklarımız yarıyıl tatiline girdi. Öğrencilerimizin daha verimli ve güzel vakit geçirebilmeleri için Büyükşehir Belediyemiz tarafından konteyner kentlerdeki öğrencilerimize yardımcı kaynak kitap dağıtımı yaptık. Tüm çocuklarımıza iyi tatiller dileriz.” açıklamalarında bulundu.
 
 
Yönetici ve öğretmenlerden, okul ve öğrencilerin genel durumu hakkında bilgiler alan Savaş; karne dağıtımıyla da öğrencilerin sevincine ortak oldu.
 
Öğrencilerin yoğun ilgi ve sevgi gösterisinde bulunduğu Başkan Savaş, tüm öğrencilerin başarılarını kutlayarak öğrencilere karne ve başarı belgelerini verdi.
 
Hayallerine kavuşma noktasında öğrencilere moral verip önerilerde bulunan Savaş, tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilere iyi tatiller diledi.