Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İTSO PERSONELLERİ, YENİ NESİL İHRACAT DESTEKLERİ EĞİTİMİNE KATILDI

 İTSO PERSONELLERİ, TOBB’DA DÜZENLENEN

 İTSO PERSONELLERİ, TOBB’DA DÜZENLENEN YENİ NESİL İHRACAT DESTEKLERİ EĞİTİMİNE KATILDI
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez ve Dış Ticaret memuru Meltem Kartal, TOBB’da düzenlenen Yeni Nesil İhracat Destekleri eğitimine katıldı.
14-15 Aralık tarihlerinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’de düzenlenen eğitimlerde, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Ticaret Uzmanı Onur Akgül’ün yanı sıra Ticaret Uzmanı Pınar Özpak Karataş, İhracatta sağlanan devlet yardımları (Mal ihracatı) Kobi ve kümelenme destekleri, Ticaret Uzman yardımcısı Çağatay Serter, Tanıtım ve Fuar Destekleri, Ticaret Uzmanı Mehmet Yakıcı, Markalaşma ve Tasarım Destekleri, Ticaret Uzman yardımcısı Serenaz Yüksel E-İhracat uygulamaları/E-İhracat destekleri/Kolay İhracat Platformu, İhracat Uzmanı Meliha Yılmaz ise Destek Yönetim Sistemi konularında sunum yaptılar.


Ticaret Uzmanı Ahmet Güneş ise, İhracatta sağlanan devlet yardımları (Hizmet İhracatı) konularında katılımcıları bilgilendirdiler.
Eğitimlerin 2. Gününde ise;
İhracat Genel Müdürlüğü, Ticaret Uzmanı Asım Çalış, Genel İhracat Eğitimi,
Avrupa Birliğine İhracatta zorunlu yeni uygulama: Avrupa yeşil mutabakatı ve
Karbon Vergisi konusunda Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü, Ticaret Uzmanı Nejla Tuğrul, Ürün Güvenliği Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Sürdürülebilir Ürün Mevzuat Güncellemelerinin İhracata etkisi konularında ise , Ticaret Uzmanı İlayda Elif Ata Aksüt eğitim verdiler.