Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP HEYETİNDEN ÖZÇELİK İŞ’E ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi Miletvekili


Cumhuriyet Halk Partisi Miletvekili Nermin Yıldırım Kara ve beraberindeki CHP İskenderun İlçe Yönetimi, HAK-İŞ Konfederasyonu İl Başkanlığı ve Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanlığını ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundular.
Ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden HAK-İŞ İl Başkanı ve Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, sözlerine geçtiniz hafta vefat eden CHP İlçe Başkanına rahmet dileyerek, taziyelerini ileterek başladı.


Görüşmede çalışma hayatına ilişkin konulara da değinen Şube Başkanı Güngör, asgari ücreti Türkiye adeta geçim ücretine dönüştüğünü, bu nedenle asgari ücret artışı belirlenirken 4 kişilik bir ailenin asgari geçim standartlarının göz önünde bulundurulması gerektiğini, ayrıca asgari ücretin bölgesel ve sektörel olarak belirlenmesinin daha doğru olacağını ifade etti.
Güngör, emekçilerin, ücretlilerinden alınan vergilerin yüzde 10’a sabitlenmesini, metal sektörünün ağır sanayi kapsamına alınmasını, staj ve çıraklık sigortasının sigorta başlangıcında baz alınması gerektiğini söyledi.
CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara ise yaptığı konuşmada Özçelik-İş Sendikasının bölgemizde emekçiler için büyük mücadeleler verdiğini vurgulayıp, gerek ücretlerin iyileştirilmesi gerekse sosyal alanda yaptıklarının takdire şayan olduğunu söyleyerek, Şube başkanı Güngör ve yönetimini tebrik etti.