Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DOKUZ AY SONRA EVLERİNDE BULUŞTULAR

Asrın felaketi sonrasında yaşadıkları


Asrın felaketi sonrasında yaşadıkları büyük kayıplara rağmen Başkanları Yılmaz Özfırat önderliğinde bir araya gelerek katıldıkları programlarda deprem için farkındalık yapan, Depremzedeler için konserler düzenleyen Antakya Medeniyetler Korosu 9 ay sonra medeniyetler evinde buluştular.
Her bir köşesi anılar ile dolu olan medeniyetler evindeki buluşma duygu dolu anlar yaşamasına sebep olurken koro üyelerinin gözyaşlarına hakim olamadıkları gözlerden kaçmadı.


Dokuz ay sonra evlerinde olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat açıklamasında:” Bazen susarsınız gözyaşlarınız konuşur ya işte öyle bir anı yaşıyoruz.Asrın felaketi olarak adlandırılan 6 şubat depremi hepimizde derin yaralar oluşturdu.Kaybettiğimiz canlar arasında birbirinden değerli aile bireylerimizi kaybettik. Bugün burada tüm deprem şehitlerimizi saygı ile andık.Hepsine Allah’tan rahmet geride kalanlara sabırlar diliyoruz.
Depremin hemen akabinde toparlanarak şehrimizdeki acı tablonun gündemde kalması amacı ile TV programlarına katıldık ve depremzedeler yararına bir çok konsere imza attık. Her zaman söylediğim “Biz Büyük Bir Aileyiz” cümlesinin ne denli doğru bir cümle olduğuna 9 ay süresince şahit oldum.Hepimiz bir şeyler yapabilmek adına var gücümüz ile çalıştık.Bu anlamda tüm koro üyelerimi yürekten kutluyorum.”dedi.
Medeniyetler Köyü Kuruluyor…
Kısa bir süre zarfında çalışmaların başlayacağı Medeniyetler Köyü müjdesini üyeleri ile paylaşan Şef Yılmaz Özfırat açıklamasının devamında:” Altınözü ilçesinde Medeniyetler Köyü kuracağız.Bu köyde sanat olacak ve koro üyelerimizin aileleri ile konaklayacakları evler yer alacak.Sanatın merkezi olacağına inandığımız bu köyde çalışmalarımızı yaparak konserlerimize hazırlanacağız.Şimdiden memleketimize ve üyelerimize hayırlı olsun.”dedi.