Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP GENEL BAŞKANI ÖZGÜR ÖZEL HATAY ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ

ÖZEL: HBB GÖREVİ VE

ÖZEL: HBB GÖREVİ VE GÖREVİ OLMAYAN BİRÇOK İŞ YAPIYOR. GELİRLERİ NEREDEYSE SIFIRLANDI, DEPREM KONUSUNDA SİYASET ÜSTÜ BAKMAK LAZIM

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay’a gerçekleştirdiği ziyaretini partisinin TBMM Grup toplantısında değerlendirdi.

Özel, “İlk ziyareti Hatay’a yaptım. Hatayspor bunca acıya rağmen matem formasıyla oynamaya devam ediyor, moral oluyor. Tebrik ediyorum. Hatay’da siyaset yapmayacağım dedim ve sadece onları dinlemeye gittim. İl başkanıyla ve yetkililerle yaptığım konuşmada Hatay’ın enkaz çalışmalarının yavaşlığından, depremde hataya geç gidilmesinden bahsettiler. Ve sakın Hatay’ı unutturmayın dediler.” diye konuştu.

ÖZEL: EMEKLERİNE SAĞLIK, YÜREKLERİNE SAĞLIK

HBB’nin Hatay’da yapmış olduğu çalışmalar ile ilgili bilgi veren CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “ Yakıt desteği, ücretsiz ulaşım, yol çalışmaları, 54 bin aileye yardım ve 164 bin metre yol ve daha birçok çalışma gerçekleştirilmiş. Hiç yapmayacakları masraflar yapıyorlar ve gelirleri neredeyse sıfırlanmış durumda. Belediye olarak nasıl gelir alacaklar Hatay’dan? Sadece İller Bankasından alıyorlar. Sorumlularımız yarın bölgeye gidiyor. Bir yandan da kanun hazırlıyoruz. Deprem bölgesi ve yoğun göç alan illerin belediyeleri için de parti ayırmaksızın düzenleme yapmalıyız. ” dedi.

ÖZEL: BEN KILIÇDAROĞLU’NDAN ATATÜRK’ÜN KOLTUĞUNU DEVRALDIM

Özel şunları söyledi;
“ Hatay Atatürk’ün şahsi meselesidir. Benim de Hatay şahsi meselemdir. Unutmayacağız, unutturmayacağız. Hataya 255 bin konut lazım. 32 bin ihale yapılmış. Oysa iktidarın sözü vardı. Vatandaşlar 1 sene içinde konutlarına kavuşacaklardı. Deprem bölgesindeki insanlar Erdoğan’ın bir yıl içinde evlerinin verileceği sözüne inandı. Artık kandırıldıklarını düşünüyorlar. Resmi rakamların hepsi hemen bitse bile büyük çoğunluk yine sokakta” dedi.

Yıkımın yüzde 44’ünün Hatay’da olduğunu sözlerine ekleyen Özel, depremde vefat edenlerin yarsının Hatay’dan olduğunu hatırlatarak parti olarak tüm deprem illerinin yanında olduklarını sözlerine ekleyerek ayrıca İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun desteği ile yapılan KIPTAS Geçici Barınma Merkezine övgülerde bulundu.

Başkan Savaş da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 6 Şubat depreminde zarar gören iller içerisinde en büyük yarayı alan Hatay’a gösterdiği siyaset üstü ilgi ve desteklerden dolayı CHP Genel başkanı Özgür Özel’e teşekkür etti.