Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ARSUZ’U HALK MECLİSLERİYLE YÖNETECEĞİZ ! 

CHP’den Arsuz Belediye Başkanlığına

CHP’den Arsuz Belediye Başkanlığına Aday Adaylığını açıklayan İç hastalıkları Uzmanı Dr Akın Çam ; 

ARSUZ’U HALK MECLİSLERİYLE YÖNETECEĞİZ ! 

CHP’den Arsuz Belediye Başkanlığına Aday Adayı olan Gelişim Hastanesi İç hastalıkları Uzmanı Dr Akın Çam, Arsuz’u halkla birlikte yönetme vurgusuyla dikkat çekti. 

Beraberinde Dr Riyad Kırmızıoğlu ve İskenderun eski İlçe Başkanlarından Jorj Basus ve kalabalık grupla açıklama için CHP Arsuz İlçe Teşkilatına giden Dr Akın Çam, oldukça heyecanlıydı.

Açıklamanın ardından İlçe Başkanı Necdet Kıyılı’ya dosyasını veren Dr Akın Çam’ı destekleyici bir konuşma yapan CHP Hatay Milletvekili Adayı Dr. Riyad Kırmızıoğlu, genç yeni yüzlerin siyasete girmesinin büyük bir heyecan yarattığını belirterek, gençlerin önünü açacak bu hareketi sonuna kadar desteklediğini söyledi. 

Halk meclisleri konusunda kararlı bir duruşu ortaya koyan Uzman Dr Akın Çam sözlerine şöyle devam etti; 

“İçinizden biri olan ben Akın ÇAM Arsuz belediye başkanlığına talibim. Kendi mesleğimde bir hekim olarak üzerime düşeni yaptığım inancındayım. 

Bu bağlamda Arsuz’u halkımızla birlikte yönetmeye talibim. Burada can alıcı nokta “Halkımızla birlikte’’ dir. Bunun için halkımız ve halkımızın seçtiği muhtarlarla birlikte düzenli halk toplantıları yaparak kalıcı ‘’ Halk Meclisleri’’ oluşturmak temel hedefimdir. Söz, yetki ve kararın halkta olduğu bir yönetim sistemi idealimdir. Halkımızın katılmadığı sözünü söylemediği ve denetlemediği bir yerde asla olmam. 

Kente ve kent halkına yabancılaşan bir yönetim tarzını reddediyorum. 

6 Şubat depreminde yerle bir olan Hatay’ımızın  nispeten daha az hasar görmüş en büyük ilçesi ve en fazla göç alan ilçesi konumundadır. 

Bu bağlamda Arsuz’umuzu yeniden yaşanabilir bir kent yapmak gibi bir misyonumuz  vardır.  Arsuz’un daha yaşanabilir bir kent olması için bilim ve tekniği ön planda tutan Meslek Odaları ile beraber dayanışma içinde olacağız.

Sizlerle kısaca neleri başarabiliriz aktarmaya çalışayım:

Arsuz’da “Sürdürülebilir Şehir” anlayışıyla, modern çevre tasarımı, yaşam alanları,  nitelikli kültür merkezi, kongre ve sunum merkezi, mikro projelerle kadınların ekonomiye kazandırılması, yaşayan sanat binaları, evde bakım ve sağlık hizmeti, gençlik merkezi, inovasyon ve teknoloji merkezi, engelli koordinasyon merkezi, sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi, afet planlaması ve eğitimi, denizde, karada ve havada hobi alanlarının oluşturulması, renkli hareketli sanatın sokağa taşınması, yenilenebilir enerji  için çatılara güneş panellerinin yerleştirilerek elektrik üretiminin sağlanması karbonsuz Arsuz için önde gelen projelerimdir.

Son cümlem ve ilkem şudur;

ARTIK YETER. Kendimizi de kentimizi de biz yöneteceğiz.

SEN YOKSAN BİR EKSİĞİZ”