Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KOÇAK: TRAFİKTE CAN PAZARI

Hatay’da her geçen gün


Hatay’da her geçen gün kötüye giden ve bir türlü çözüm üretilemeyen Honda Kavşağı hakkında konuşan Saadet Partisi Antakya İlçe Başkanı Fadıl Koçak, “Trafikte bir ambulansın kavşaktan çıkması 15 dakikayı buluyor. Trafikte adeta can pazarı yaşanıyor. Her gün onlarca video paylaşılıyor. Sık sık trafik kazalarına, sinirleri zaten gergin olan vatandaşların kavgalarına şahit oluyoruz. Kimse, bu çileden bizi kurtaracak çalışmalardan bahsetmiyor” diyerek tepki gösterdi.

“5 İLÇEYE AÇILAN KAVŞAK OLUR MU?
Hafriyat Kamyonları, kepçeler derken zaten dar olan Honda Kavşağı’nın hemen yanına kurulan Prefabrik çarşıların da trafiği etkilediği yönünde konuşan Koçak, “6 Şubat depremlerinden önce bile Honda Kavşağı Antakya’nın en büyük problemleri arasında yer alıyordu. Düşünün ki bir yol 4 hatta 5 ilçeye doğrudan ayrılsın ve o yol Antakya’nın girişinde olsun. Maalesef kavşak; Defne, Samandağ, Yayladağı, Altınözü ve Reyhanlı yol ayrımının merkezinde yer alıyor. Tüm trafik burada birikiyor ve 30-40 dakikaları bulan bekleyiş başlıyor. Depremzede vatandaşlarımız bununla beraber bir de hafriyat kamyonlarının getirdiği sorumsuzluk ile mücadele etmek zorunda kalıyor” dedi.

“KAZALAR ARDI ARDINA GELİYOR”
Çevreyolu yetersizliğine ve trafik denetimsizliğine de değinen Koçak, “Bir yolda neredeyse herkes kafasına göre trafikte hareket ediyor. Emniyet şeritleri sürekli dolu. Polis memurlarımız trafik cezası uygulamaktan kaçınıyorlar. Çoğu şoför kaldırıma çıkarak araç kullanıyor. Bu kadar olmaması lazım. Gerekli çalışma ve düzenlemelerin alınması gerekiyor. Biz Antakya’lılar olarak bu kaostan sıkıldık” şeklinde konuştu.