Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK PARTİ HATAY İL BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK: “UMUTLARIMIZLA GELDİK”

AK PARTİ HATAY İL

AK PARTİ HATAY İL BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK:

“YARALARIMIZIN DERMANI, DERDİMİZİN ORTAĞI, HATAY’IMIZIN UMUDU RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

AK Parti Hatay İl Başkanlığı, 7 Ekim’de gerçekleşecek Büyük Kongre’ye hazırlanıyor.

AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Öntürk başkanlığında İlçe Başkanları Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda İl Kadın Kolları Başkanı Av. Fatma Gül Çalım ve İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alkaya hazır bulundu. 

“UMUTLARIMIZLA GELDİK”

Toplantıda on beş ilçe başkanına hitaben açıklamalarda bulunan Başkan Öntürk: “14 Ağustos 2001’de Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğinde “Aydınlığa Açık, Karanlığa Kapalı” şiarıyla kurulan AK Parti’miz, 3 Kasım 2002’den bu yana girdiği her seçimde milletimizin derin teveccühüne mazhar olmuştur. 7 Ekim 2023 tarihinde “Türkiye Yüzyılı için hep yeni, hep ileri” mottosuyla icra edeceğimiz 4. Olağanüstü Büyük Kongre’miz de Hatay olarak  “Umutlarımızla Geldik” Diyeceğiz.  Şehrimizin inşa ve ihya sürecinde Umudumuz, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan olduğunu gür bir sesle ifade edeceğiz. Biliyoruz ki 7 kez yıkılan memleketimizi 8. Kez ayağa kaldıracak kadrolar Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve onun yol arkadaşlarıdır. “ ifadelerinde bulundu.

“ŞEHRİMİZİN ANKA MİSALİ AYAĞA KALKMASINI YAPARSA YİNE BU KADROLAR YAPAR”

 AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Öntürk: “Şehrimizin yeniden inşa ve ihya sürecinde yaralarımızın dermanı, derdimizin ortağı, Hatay’ımızın umudu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan;  eğitimden sağlığa, enerjiden ulaşıma, turizmden tarıma; kısacası her alanda Türkiye’ye sayısız eser ve hizmet kazandırmıştır. Şehrimizin anka misali ayağa kalkmasını yaparsa yine bu kadrolar yapar. 22 yıllık siyasi tarihinin istisnasız her gününü millete hizmet yolunda harcayan AK Parti, bugüne kadar birçok sınavdan geçmiş, tarihte benzerine pek rastlanmayan badireler atlatmıştır. Bu badirelere karşı her defasında milli iradeye koşmuş, sandıktan başka iktidar yolu tanımamıştır. Yaklaşık çeyrek asırdır; 7 genel seçim, 4 yerel seçim, 3 referandum ve 3 cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere toplam 17 kez milletimizin huzuruna çıkıp tümünden zaferle ayrılan partimizin bu başarılarının arkasında yatan en önemli unsurlardan bir diğeri ise dinamik kalmayı başarabilmesidir. AK Parti yenilendikçe güçlenen bir dava hareketi olmuştur. Kıymetli basın mensupları, Nice başarılar ve seçim zaferlerine rağmen bizler her defasında kan tazelemeyi adeta kendimize bir vazife olarak biliyoruz. Değişimi dilinden düşürmeyenlerin ise koltuklarına nasıl sıkı sıkıya sarıldıklarına, karanlıkta ıslık çalarcasına sorumluluk almadan nasıl birbirlerini suçladıklarına hep birlikte şahitlik ediyoruz. Bununla beraber bazı siyasi partilerin kongrelerinde hâkim olan kaos ve kargaşayı endişeyle takip ediyoruz. Tüm bu süreç içerisinde yaşananlar, kişisel hırslarını demokrasinin önüne koyanların milletimizin menfaatine yönelik herhangi bir politika üretemeyeceklerini kanıtlamaktadır”  Dedi.

“HATAY’IN UMUDU, UMUDUN ADI RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

 HEP YENİ HEP İLERİ diyerek kuşkusuz eser ve hizmet politikamızı da bir üst lige çıkarmayı hedeflediklerini vurgulayan Başkan Öntürk: “Değişime direnen, bugün sergiledikleri etik dışı siyasetle bize demokrasi dersi vermeye kalkışan zihniyete karşı AK davanın birer neferleri olarak bizler, eski-yeni ayrımı yapmaksızın her zaman en ön saflarda milletimize hizmet etmekteyiz. 22 yıldır değişen ve yenilenen dinamik kadrolarla Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını Türkiye Yüzyılı olarak taçlandırmakta kararlıyız. Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durarak yenilikçi bakış açımızla daima üreten ve gelişen bir misyon ortaya koymakta ısrarcıyız. Bu kongre sürecimiz de tamamen bu yaklaşıma hizmet edecektir. Bu hedef doğrultusunda önümüzdeki yerel seçimlere güçlü bir kadroyla hazırlanacağız. Kongremizle birlikte milletimizin huzuruna her defasında olduğu gibi ilk günkü aşk ve heyecanla çıkacağız. Böylelikle Cumhuriyetin Yüz Akı Türkiye’nin Ortak Aklı AK Parti’mizin, geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlayacağız. Bir kez daha yineliyoruz;  Hatay’ın Umudu, Umudun Adı Recep Tayyip Erdoğan’dır, Umudun Adı Milletimizin Partisi AK Parti’mizdir. 4. Olağanüstü Büyük Kongre’mizin partimiz ve milletimiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyoruz.” Diyerek sözlerini sonlandırdı.