Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EĞİTİMCİLERİN KONAKLADIĞI KONTEYNER ALANINA ÇAM FİDANI DİKİLDİ

Hatay’ın İskenderun ilçesine atanan

Hatay’ın İskenderun ilçesine atanan öğretmenlerin konakladığı Konteynerlerin bulunduğu yere Kaymakam, milletvekilleri ve belediye başkanının da katıldığı bir törenle çam fidanları dikildi.
İskenderun’a atanan öğretmenlerin konakladığı Sayek Konteyner Kent Alanı’nda düzenlenen törene; Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Nermin Yıldırım Kara, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz ile eğitimciler katıldı.
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da Sayek Konteyner Kentin açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek “Devlet ve Millet el ele vererek şehrimizin yeniden ayağa kalkması noktasında çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam ediyoruz” dedi.

‘ÖĞRETMENLERİMİZİN HAKKINI, NE YAPSAK ÖDEYEMEYİZ’
Törende konuşan Milletvekili Abdulkadir Özel ise, öğretmenler ve diğer kamu personellerinin konaklaması için kurulan Sayek Konteyner Kentin açılışını gerçekleştirdiklerini belirterek “Depremin ilk anından itibaren her an her yerde büyük bir fedakarlık ve gayretle çalışan öğretmenlerimizin hakkını, ne yapsak ödeyemeyiz. Orman Teşkilatımızla birlikte fidanlarımızı toprakla buluşturduk.
Fidanlarımız çocuklarımızla birlikte büyüyecek, geleceğimiz olacak, göz aydınlığımız olacak, yarınlara umutla bakacağız, şehrimizi yeniden ayağa kaldıracağız. Konteyner kentimizin kurulmasında alın teri döken herkese, tüm kurum ve kuruluşlarımıza gönülden teşekkür ederim.” diye konuştu.
Orman Müdürlüğü tarafından temin edilen fidanlar törene katılan protokol üyelerinin de katkılarıyla toprakla buluşturuldu ve can suyu verildi.