Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SAVAŞ: “SİYASETTE KAYBEDELİM, PARAMIZI KAYBEDELİM AMA ARTIK CANLARI KAYBETMEYELİM’’

Hatay Büyükşehir Belediyesi, deprem


Hatay Büyükşehir Belediyesi, deprem sonrası yeniden yapılanma konusunda çalışmalarını sürdürüyor.
12 farklı üniversitede görev yapan akademisyenlerin bir araya geldiği ve moderatörlüğünü Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin’in üstlendiği Hatay’ın yeniden yapılanması sürecine dair Bilimsel Danışma Toplantısı sona erdi.
‘’Mevcut Durum Değerlendirmesi’’, ‘’Afet Sonrası Yeniden Yapılanmada Yenilikçi Planlama Yaklaşımları’’ ve ‘’Hatay’ın Deprem Sonrası Yapılanmasında İlke ve Esaslar’’ başlıkları ile gerçekleştirilen toplantıya, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Ege Üniversitesi, ODTÜ, İstanbul Teknik Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi ve İSTE gibi Türkiye’nin önemli üniversitelerinden alanında yetkin 20’ye yakın bilim insanı katıldı.


Hatay’ın depreme dayanıklı hale getirilmesi, risklerin azaltılması ve acil durum planlarının güncellenmesi gibi konuların ele alındığı toplantıda katılımcılar, farklı disiplinlerden gelen görüşlerin bir araya gelmesinin, deprem sonrası süreçleri daha etkili yönetmede etkili olacağı görüşünü savundu.