Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

NERMİN YILDIRIM KARA: YETER ARTIK! TRAFİK CAN ALMASIN, DENETİMLER ARTTIRILSIN

CHP Hatay Milletvekili Nermin


CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, Hatay’ın Arsuz ilçesinde yaşanan trafik kazalarına dikkat çekerek, yetkilileri göreve davet ettiği yazılı bir açıklama yaptı.

CHP Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, Arsuz’da yaşanan trafik kazalarının can almaya devam ettiğine dikkat çektiği açıklamasında” Depremden sonra çevre illerden gelen depremzedelerle Arsuz nüfusu iki katına çıktı. Nüfusa endeksli olarak araç sayılarının da arttığı ilçede, özellikle yaz aylarında çok fazla trafik kazası yaşanmaktadır. Ölümle sonuçlanan kazaların telafi mümkün değil, bu nedenle gerekli denetimlerin yapılması hayati öneme sahiptir” dedi.
Hatay genelinde motosiklet kullanımının da yoğun olduğunu hatırlatan CHP Milletvekili Kara, “Trafikte güvenlik açısından oldukça dezavantajlı bir araç olan motosiklet, özellikle genç sürücülerin tercihi ve gerekli koruyucu ekipmanları olmadan kullanmaları çok tehlikeli. Bu nedenle trafik denetimlerinin artması, ehliyetsiz araç kullanımı başta olmak üzere, trafiğe çıkmak için uygun olmayan araç ve sürücülerin denetlenmesi hayati öneme sahiptir.

ARSUZ KAZALARLA ANILAN BİR ÖLÜM YOLU OLMASIN
Arsuz’da iki genç kızın hayatını kaybettiği trafik kazasını hatırlatan Kara, “Genç yaşta insanlar önlenebilir kazalarla hayatını kaybetmeye devam ediyor. Arsuz yolunun kronikleşmiş sorunları hala çözülmüş değil. Trafik sinyalizasyon ışıklarının ayarsızlığı, görünmeyen yol çizgileri, yetersiz uyarı işaretleri ve bir türlü yapılamayan aydınlatma sistemi acilen tamamlanması gereken eksiklikler arasındadır. Tüm yetkililere bu konuda sorumluluk alarak, eksiklikleri gidermelerinin yanında, trafik denetimlerini sıklaştırmalarını ve kaza oranlarını minimum seviyeye düşürmek için gerekli önlemler alınmaları konusunda çağrıda bulunmak istiyorum. Kazada kaybettiğimiz Ada ve Naz kızlarımız son olsun. Yeter artık, Arsuz kazalarla anılan bir ölüm yolu olmasın” dedi.