Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İTSO’DA TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI VİDEO KONFERANS İLE YAPILDI

İTSO Başkanı Yılmaz; “Deprem


İTSO Başkanı Yılmaz; “Deprem Sonrası Bölgemizdeki Son Gelişmeler Almanya’da Değerlendirildi”
Temmuz ayı Meclis toplantısı Meclis Başkanı Zeki Altun Başkanlığında gerçekleştirildi.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasının Temmuz ayı Meclis toplantısı, bölgemizde yaşanan deprem felaketi nedeni ile video konferans ile zoom üzerinden gerçekleştirildi.
Temmuz ayı Meclis toplantısında söz alan İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; Deprem süreci, ülke ve bölge ekonomisindeki son gelişmelerin yanı sıra geçtiğimiz günlerde Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen “Türk-Alman Konferansı: Depremden Etkilenen Bölgelerde İş Dünyasının Yeniden Güçlendirilmesinde Avrupa Özel Sektörünün Rolü” başlıklı toplantı ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi.
İTSO Başkanı Yılmaz; “Avrupa İş Dünyası ile Dayanışma ve İş birliği İçerisindeyiz”
İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz konuşmasında; “Söz konusu toplantıda, yaşamış olduğumuz 6 Şubat Kahramanmaraş depreminden etkilenen bölgelerde iş hayatının yeniden güçlenmesi konusunu masaya yatırıldı. Toplantı, protokol olarak üst düzey katılımcılara ev sahipliği yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Olof Scholz, video mesajları ile toplantıya katıldı. Ayrıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği Başkanı, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, 6 Şubat 2023 tarihinde Türkiye’nin doğu ve güneydoğusunu vuran yıkıcı deprem karşısında, dayanışma ve iş birliği çağrısı yaptı.

German-Turkish Conference: The role of the European private sector in (re-)enabling business in the earthquake-affected regions – Deutsch-Tuerkische Wiederaufbaukonferenz, Berlin, DIHK, 13.07.2023

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada; deprem sonrası yapılması gerekenlere ilişkin projelerden bahsederken, bu projelere Avrupa iş dünyasının desteğinin çok önemli olacağını ifade etti. Sayın Başkanımız, başta Almanya olmak üzere Avrupa iş dünyasını deprem bölgesinden tedarik sağlamaya davet etti. Deprem bölgesindeki insanların maddi destekten ziyade, üretim ve ticaret yaparak kendi ayakları üzerinde durmaya ihtiyacı olduğunun altını çizdi.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler de ikili görüşmeler ve lobi faaliyetlerinden bulunarak, yetkililere İskenderun ve Hatay’ın deprem sonrası durumunu detaylı olarak anlattık.” Dedi.
İTSO Temmuz ayı meclis toplantısında, Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Yüksel Cirdi, gelir ve giderler ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi.
Temmuz ayı Meclis toplantısında,  gündemdeki konular görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Toplantıda, İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Meclis Başkanı Zeki Altun, Başkan Yardımcısı Mahir Taner, Muhasip Üye Gassan Kuran, Yönetim Kurulu Üyeleri, Sedat Uysal, Ali Çitanak yer alırken, meclis üyeleri de video konferans ile toplantıya kıldılar.