Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HATAY İÇİN EL ELE OMUZ OMUZA

Nevşehir Kapadokya Sebze Hali”nin

Nevşehir Kapadokya Sebze Hali”nin Açılışı Yapıldı
Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’da “Nevşehir Kapadokya Sebze Hali”nin açılışı dualarla yapıldı.
Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’da, Nevşehir Valiliği koordinesinde Nevşehir Belediyesi, Nevşehir İl Özel İdaresi ve Nevşehirli hayırsever iş insanlarının desteği ile Hatay’ın merkez Antakya ilçesi Kuzeytepe Mahallesi’nde, 8 bin 250 metrekare alana yapılan ve 65 dükkanın yer aldığı “Nevşehir Kapadokya Sebze Hali” düzenlenen törenle açıldı.


Açılışa Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Hatay Valisi Mustafa Masatlı, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir İl Özel İdare Genel Sekreteri Kamil Duru, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Habil Uluer, Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Furkan Feralan, İl Özel İdare Genel sekreter yardımcısı Tolga Balak, hayırsever iş insanları ile Hatay il protokolü üyeleri katıldı.
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Afet sonrasında şehrimizin yeniden inşa edilmesinde büyük bir dayanışma, birlik ve beraberlik örneği görüyoruz. Ülkemizin dört bir yanından gelen kurum ve kuruluşlarımızın desteklerini görmek bizleri mutlu ediyor. Hatay’ımızın yaralarını sarmak, birlik beraberliğimizi güçlendirmek amacıyla Nevşehir Valiliğimiz öncülüğünde, Nevşehir Belediyesi, Özel İdaresi, Hayırsever iş insanları ve Uçhisar Belediyesi’nin destekleri ile şehrimize Sebze Hali inşa edildi. Nevşehir Valiliğimizin katkılarıyla inşası tamamlanarak, açılışını yaptığımız Antakya Hali, ilimizdeki gıda sevkiyatının ve temininin önemli merkezlerinden birisi olacaktır. Hem hemşehrilerimize hem esnafımıza büyük katkı sağlayacak olan sebze halimizin inşasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.
Hatay Valisi Mustafa Masatlı ve Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel’in açılış konuşmalarını yaptığı tören, konuşmaların ardından kurdela kesimi ve esnaf ile karşılıklı sohbet eşliğinde son buldu.