Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇALIŞKAN’DAN BASIN BAYRAMI MESAJI: “YARALARINI SARMIŞ BİR HATAY VE YAŞANABİLİR TÜRKİYE”

24 Temmuz 1908 tarihinde


24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması ile toplumun şeffaf haberlere ulaşma özgürlüğünün ilk adımı olan 24 Temmuz tarihi, her yıl Gazeteciler ve Basın Bayramı ile birlikte “Basından Sansürün Kaldırılışının” yıl dönümü olarak kutlanmaktadır.
Halkımıza doğru haber alma imkânı sağlayan ve düşüncelerini başkaları ile paylaşmasına aracı olan basın kuruluşları, önemli bir toplumsal görev icra etmektedirler.
Saadet Partisi Hatay Milletvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Tüm basın mensuplarının Basın Bayramını kutlayan Çalışkan mesajında şunları söyledi: “Yaralarını sarmış bir Hatay ve yaşanabilir Türkiye için zor şartlar altında çalışan ve sorumluluk duygusu içinde mesleklerini icra eden; doğru, ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışıyla fedakarca görev yapan değerli basın mensuplarımızın gününü kutluyor, depremde kaybettiğimiz basın emekçilerimizi de rahmetle anıyorum.” dedi.
Ayrıca Çalışkan, “Tüm gazetecilerimizin kalemini özgürce kullandıkları Gazeteciler ve Basın Bayramı dileklerimle” ifadeleriyle iyi dilek temennisinde bulundu.