Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İGC BAŞKANI ATAR: “BAYRAM, UMUTLU BİR GELECEĞİN HABERCİSİ OLSUN”

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı
İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Mesajında; 6 Şubatta meydana gelen asrın felaketinde büyük acılar yaşandığının altını çizen Atar, daha önceki bayramlarda yaşanan mutlulukların bu bayramda biraz hüzünlü geçeceğini söyledi.
 
BUGÜNLERİ DE ATLATACAĞIZ
2023 yılı bizim için hüzün yılı oldu. 6 Şubat 2023 tarihinde hafızalarımızdan çıkmayacak acılarımızla doldu, taştı. Yaşadığımız felaketi kelimelerle tarif etmek mümkün değil. Yakınlarımız, öğrencilerimiz, mesai arkadaşlarımız, komşularımız, hemşerilerimiz, aynı coğrafyayı paylaştığımız nice güzel insanların acı haberleriyle sarsıldık.
Ancak;
Millet olmak sevinçte ve kederde ortak refleksle hareket etmek demek. Zor zamanlarda da güzel anlarda da aynı duyguyu paylaşabilmek demek. 6 Şubat’ı takip eden ve kalbimizin buz kestiği o günlerde, yediden yetmişe aziz milletimizin her ferdinin sıcacık ellerini ellerimizde hissettik. “Bayramlar ne kadar hüzünlü de olsa yeniden ayağa kalkmanın, yaralarımızı sarmanın, toparlamanın vesilesidir. Büyük afet sonucu bayramı buruk bir şekilde geçirecek olmamıza rağmen üyelerimizin, hemşerilerimizin ve tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramını tebrik eder, bayramın sevdiklerimizle birlikte geçireceğimiz nice güzel günlere kapı aralamasını dilerim.”