Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘GENÇLİK MERKEZİ’ ÇOK SESLİ KORO FESTİVALİNDE JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ İLE ONURLANDIRILDI!

Bu haberin fotoğrafı yok

İSKENDERUN GENÇLİK MERKEZİ ÇOK SESLİ KOROSU 8. SANSEV İSTANBUL ULUSLARARASI ÇOK SESLİ KORO FESTİVALİNDE JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ İLE ONURLANDIRILDI!

İskenderun Gençlik Merkezi Çok Sesli Korosu uzun zamandır hayalini kurduğu, ve harıl harıl çalıştığı 8. Sansev İstanbul Uluslararası Çok Sesli Koro Festivali sahnesinde yerini aldı.
5 Mayıs’ta sahne almak için hazırlanırken 6 Şubattaki asrın felaketi onları çalışmalarından yıldıramadı.Sahnede seslendirdikleri eserler ile duygusal anlar yaşatarak depremi yaşayan insanlarımızın sesi oldular. Tüm jüri üyelerinin ayakta alkışlarını alarak Jüri Özel Ödülü ile onurlandırıldılar. Yaşadıkları zorlu süreci bir ömür boyu unutmayacaklarını dile getirirken, tüm çalışmalar boyunca yanlarında olan can dostları Alper Arslan adına, bestesiyle yürekleri burkan biricik Yağmur Rifaioğlu adına ve bu felakette kaybettiğimiz nice canları, nice akrabalarını ve nice vatandaşlarımızın adına sahnedeydiler.


Program ile ilgili açıklama yapan İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin; İskenderun Gençlik Merkezi Çok Sesli Korosu çalışmalarıyla ve azmiyle çok takdir ettiğim her zaman desteklediğim bir ekibimiz. Gösterdikleri performans ile bir kez daha yürekleri fethettiler. Yaşadıkları acıya rağmen sahnede profesyonelce yer alarak bizleri ağlattılar. Gençlerimizin yaşadığımız sürece rağmen sanata tutunmaları ve vazgeçmemeleri çok değerli bu bize geleceğe dair umut veriyor. Çalışmalarına azim katan İskenderun Gençlik Merkezi Çok Sesli Korosuna sanat yolunda başarılarının devamını diliyorum. Gençlere bu imkanı sağlayan Gençlik Hizmetleri Genel Müdürümüz’e, Sansev yönetim kuruluna ve jürilerine, koro müdürü Nejla Güleryüz’e, Şef Sezgin Suna’ya , Piyanoda eşlik eden Dengin Ceyhan ve tüm korist gençlerimize teşekkür ederiz.” açıklamalarında bulundu.