Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÖNCE REKTÖR DEPCİ ŞİMDİ TEKNOFEST

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE)


İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci’nin “Sen De Rektöre Fikrini Sun” kapsamında desteklediği proje TEKNOFEST 2023 Girişim Programı’nın 2. Döneminde desteklenme ödülü kazandı.
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci’nin “Sen De Rektöre Fikrini Sun” kapsamında desteklediği proje TEKNOFEST 2023 Girişim Programı’nın 2. Döneminde desteklenme ödülü kazandı. Geçtiğimiz yıl sonunda İSTE’de Rektör Depci’nin başlattığı ve İSTE öğrencilerinin fikirlerini desteklenmesi için sunduğu programın ikinci turunun sonunda birinciliği danışmanlığını Arş. Gör. Kadir Tohma’nın yaptığı Mind Maze Game projesiyle Bilgisayar Mühendisliği bölümü 3. Sınıf öğrencisi Hıdır Üstündağ kazanmıştı. Üstündağ’ın projesi TEKNOFEST 2023 Girişim Programı’nın 2. dönemine seçilen 17 girişimden bir tanesi olarak 2 aylık eğitimin sonunda 150.000 TL ön kuluçka destekleme ödülünü T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’dan aldı.
2022 Aralık ayında altınla ödüllendirilmiş olmasının yanı sıra İSTE Teknopark’ta şirketleşme süreci için kuluçkaya alınan projenin elde ettiği başarıdan mutluluk duyduğunu belirten İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci “Projenin Teknopark’ta yer alması için bir yıllık kira ödemesi ve öğrenciye projesini geliştirmesi ve şirketleştirmesi için süreç içerisinde verilecek eğitimleri karşılamıştık. Projenin TEKNOFEST gibi büyük bir yarışmada da desteklenmesi gurur verici. Deprem sonrası dahi çalışmalarına durmadan devam eden girişimimizi kutluyor, desteklerimizin devam edeceğini belirterek başarılarının devamını diliyoruz. Emek veren, beraber gelişmek isteyen tüm öğrencilerimizin her zaman ve koşulda yanındayız” dedi.