Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KARDEŞLİK SOFRASI HATAY’DA KURULDU

Bu ramazan deprem bölgesindeyiz”


Bu ramazan deprem bölgesindeyiz” sloganıyla başlatılan organizasyon çerçevesinde Antakya ilçesi Haraparasi Mahallesi’nde kurulan çadır kentte TÜRGEV ekiplerince çocuklara Osmanlı macunu, şerbeti ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Etkinlikte, düzenlenen iftarın ardından Hacivat-Karagöz gösterisi sunuldu.
TÜRGEV Kurumsal İletişim Müdürü Muhammed Bilal Karaman, AA muhabirine, 6 Şubat’tan beri depremzedelere yardım etmek adına ellerinden gelen tüm çabayı sarf ettiklerini söyledi. Bölgede yardım faaliyetlerinin devam ettiğini belirten Karaman, ramazan ayı dolayısıyla tüm imkanlarını deprem bölgesine aktardıklarını dile getirdi.
“Kardeşlik Sofrası” adı altında bir organizasyona başladıklarını anlatan Karaman, “Bunun düz bir iftardan ziyade mümkün mertebe kendilerini sıcak bir ortamda hissedebilecekleri Osmanlı zamanındaki ramazan sofralarını andıracak tarzda olmasını istedik. Diş kirasından tutun, Hacivat Karagöz’e, çocukların oyun alanlarına kadar çeşitli imkanlar sağlamak için elimizden gelen çabayı sarf ettik. Allah’ın izniyle ramazan sonuna kadar devam edeceğiz.” diye konuştu. Karaman, iftar programlarını deprem bölgelerinde devam ettireceklerini kaydetti.