Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İTİRAZINIZI YAPIN, DEĞİŞİKLİK YAŞANABİLİYOR..

İskenderun Belediye Başkanı Fatih
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Meclis oturumunda depremin yarattığı tahribat ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Başkan Fatih Tosyalı, “İskenderun’da 7011 bina ağır ve orta hasarlı bina var. 18 Nisan’a kadar depremzedelerin itiraz etme hakkı var. Değişiklikler söz konusu olabiliyor.
Sadece Millet Parkı’nda 575 çadırın 117’sinde kalanların evleri ağır hasarlı. Geri kalanlara evinize gidin diyemeyiz. Ben depremden sonra ailemle arabada yatıp kalktım. Kızım korkuyordu, aynı şekilde insanlarımızda da korku var. Bu insanlarımızın ihtiyaçlarına, isteklerine ve taleplerine kulak veriyoruz.
Bu bölgede tüm yerleşim alanlarında 250 bin yemek çıkıyor. Gemiler var, yerleşim sayıları arttı. İnşallah, bayrama kadar birçok sıkıntının üstesinden gelmiş olacağız. Sahili onarıyoruz, bakanlığımız altyapı çalışmaları için 1 milyar liranın üzerinde kaynak aktarıyor” dedi.
DP Meclis Üyesi Sedat Bakır da, İskenderun’da depremde hasar gören bitişik nizam bina olayının hangi yıllarda verildiğini sordu.
Mecliste verilen yanıtta, kararın 1982 yılında alındığı vurgulandı.
‘HEPSİ KARDEŞİMİZ, ALLAH RAZI OLSUN’
60 gündür İskenderun’a hizmet için gelen, bakanlarımız, valilerimiz, kaymakamlarımız, hangi partiden olursa olsun, tüm belediye başkanlarımız bizim kardeşimizdir. Üsküdar ve Afyonkarahisar belediyelerimiz daha biz talep etmeden, kendi meclislerinden karar alıp, bizleri kardeş şehir ilan ettiler. Çok duygulandık. Hepsinden binlerce kez Allah razı olsun”
Meclis toplantısında komisyon üyeleri seçimleri de yapıldı. Bir yıl görev yapacak Meclis üyeleri şöyle oluştu;
İMAR KOMİSYON ÜYELERİ
1- Erdem Ünlüçetinkaya
2- Emir Selim Yazar
3- Mecit Boğuşoğlu
PLAN BÜTÇE KOMİSYON ÜYELERİ
1- Erdal Keleş
2- Mehmet Ünüvar
3- Bülent Şimşek
ENCÜMEN KOMİSYONU
1- Mikail Yıldırım
2- Osman Günay
3- İbrahim Yavuz