Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TAM DONANIMLI İLAÇLAMA HİZMETİ

Depremin yaralarını sarmaya devam

Depremin yaralarını sarmaya devam eden Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri larva, kemirgen ve haşereye karşı il genelinde çalışmalarını sürdürüyor.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı ekipler, yaptıkları çalışmalar sırasında çevreye ve doğaya zarar vermeden insan sağlığını, dezenfektasyon kullanarak ön planda tutarken, uygulamalar konteyner ve çadırkentlerde insanların ortak alan olarak kullandıkları mobil tuvalet ve mobil banyolar ile bu merkezlerin çöp toplama alanlarında yoğunlaştırıldı.

İNSAN SAĞLIĞINA ZARAR VERMEYEN İLAÇLAR KULLANILIYOR

Ekipler çalışmalarını rögar, kanal, foseptik çukurları gibi larva ile haşerelerin üreme alanlarında titizlikle Dünya Sağlık Örgütü tarafından tavsiye edilen, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış ilaçlarla gerçekleştirirken, 5 ayrı ekip 7 araçla yüzlerce kişiye barınma imkanı sağlana konteynırlarda, çadır kentlerde ve 7 ayrı mahallede 900 ayrı noktada ilaçlama yaptı. HBB ekipleri, termalfog haşere, larva ilaçlama, çadır kireçleme ve uçkun, mobil tuvalet ve mobil banyo temizliği, rögar dumanlama yaptı.

YEMEK ARTIKLARI YAŞAM ALANINDAN UZAKTA TUTULMALI

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı ekipler, hava sıcaklığının önümüzdeki günlerde artmasıyla insan sağlığını korumak için önlemler almaya titizlikle devam edeceklerini belirtirken, vatandaşlardan da yemek artıklarının mümkün olduğunca yaşam alanlarından uzak, çöp konteynırlarında biriktirilmesi istendi.