Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GENÇ KANAAT ÖNDERİ MEHMET ARSLAN, DEPREMZEDELERİN YANINDA!

Alevi Kanaat Önderi Mehmet


Alevi Kanaat Önderi Mehmet Arslan, Kahramanmaraş Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17’de meydana gelen 7,7’lik bu depremin ardından aynı gün saat 13.24’te ardı ardına gelen depremlerden zarar gören vatandaşların yaralarını sarmaya çalışıyor.


Afetten etkilenen depremzedelere yardım devam eden Alevi Kanaat Önderi Mehmet Arslan, Ramazan ayın dayız. İslamiyet’te yardımlaşmanın önemini hepiz biliyoruz ve bu yüce duyguyu yaşama geçirmek için çalışıyoruz. Dinimizce de yardımlaşma ve dayanışmanın en anlamlısı ihtiyaç sahiplerine delsek olmaktır.

Biz de elimizden geldiği kadar, depremzede hemşerilerimizle yakından ilgilenerek ihtiyaçlarını temin ediyoruz. Çadırlarda yemek-su ve çeşitli gıdalar dağıtıyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için bizler de destek olma gayretindeyiz. Depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gideriyor, sıcak yemek ikram ediyoruz” diye konuştu.
Alevi Kanaat Önderi Mehmet Arslan, imkânı olan herkesi depremzedelere destek olmaya davet ederek yardımlaşmanın İslam dinindeki önemine de değindi.